güneş1

Zayıflama konusunda her gün yeni bir kitap çıkıyor. Her bir kitabın da yaklaşımı farklı, yemek  tarifleri önerenler, beslenme şeklinde radikal değişiklikler, egzersizle beslenmeyi bir arada ele  alanlar… İşte en yenilerden bir seçki!

5 Günlük Detoks ile Yağlara Veda12 UMAYVILLADETOKS_3D
Umay Villa

Alfa Kitap’tan çıkan “5 Günlük Detoks ile Yağlara Veda” kitabının hedefi 5 gün içinde vücudunuzdan 9- 10 tane 250 gramlık margarini atmak. Kitabın yazarı Umay Villa, “İşte detoks diyetleri ile bunu yapacaksınız. Aç kalmadan, sinir harbine girmeden hatta çoğu zaman ‘biz çok yiyoruz, öğünler çok fazla, nasıl kilo vereceğiz’ paniğine kapılarak artık veremem diye düşündüğünüz o kilolar gidecek. Tüm detoks menülerim doğrudan doğruya yağ yakmaya, verdiğim egzersiz programları ise kas yoğunluğunuzu arttırıp metabolizmanızı hızlandırmaya yönelik. Yağdan kaybedeceğiniz için verdiğiniz kiloları da geri alamayacaksınız” diyor. Yaza girerken hızlı kilo vermek isteyenler için…

güneş1Güneş’le Kaçamak Diyeti
Güneş Aksüs

Çoğu insan diyet yaparken verilen listeye harfiyen uymaya çalışır, bir kez listenin dışına çıktığında da diyeti tamamen bozar. Oysa Beslenme Danışmanı Güneş Aksüs Güneş’le Kaçamak Diyeti adlı kitabında, diyet yapmanın ‘kısıtlanmışlık’ anlamına gelmediğini, diyet yaparken haftada bir gün kaçamak yapmanın metabolizmayı ‘şaşırtarak’ zayıflamayı hızlandırdığını öne sürüyor. Temel olarak gerilmeden ve sürdürülebilir bir diyet uygulamanın esaslarını açıklayan kitap Doğan Novus’tan çıktı.

dönmezdiyeti4 Haftada İdeal Kilo İdeal Vücut
Dönmez Diyeti
Selahattin Dönmez

Ünlü diyetisyen Selahattin Dönmez’in yeni kitabı 4 haftada sağlıklı zayıflamanın ve fit bir bedene kavuşmanın sırlarını anlatıyor. Güncel bilimsel araştırmalar ışığında sağlıklı kilo vermenin temel prensiplerini açıklayan Dönmez, tek taraflı diyetlerin zararlarını, besin seçiminin önemini, beslenme konusunda doğru bilinen yanlışları, diyet yaparken sporun önemini ve diyet hatalarını anlatıyor. Kitapta 4 hafta için her güne özel bir mönü ve düşük kalorili, besin değeri yüksek, lezzetli yemek ve atıştırmalık tarifler de yer alıyor. Kitap Doğan Novus’tan çıktı.

sayarak_zayiflaSayarak Zayıfla Mutfakta
Ayça Kaya

Sayarak zayıfla Mutfakta şişmanlığın metabolik nedenlerini, yanlış davranış kalıplarını ortaya koyarak  sofralarımızda her zaman yer bulan yemekleri daha az kalorili ve metabolizmayı daha hızlı çalıştırmaya yönelik biçimde pişirme yöntemlerini anlatıyor. Kitapta çok sayıda tarif var. Bu tarifler bizi yemeklerimizi daha sağlıklı biçimde pişirerek mutfaklarımızda reform yapmaya çağırıyor. İster börek ister aşure yiyerek, fazla kilolarınızdan kurtulmaya, incecik bir bedene kavuşmaya, zayıflamaya hazır olun.

12 karatay-diyeti2‘Karatay Diyeti’
Prof. Dr. M. Canan Efendigil Karatay

Ülkemizdeki en büyük sağlık sorunlarından bir aşırı şişmanlık. Bu sorunların sebep olduğu hastalıklar ise karaciğer yağlanması ile başlayıp, diyabet, hipertansiyon, kalp krizi, felç, inme, Alzheimer, erken bunama, kronik artritler, bel ağrıları, fibromiyosit, polikistik meme hastalığı, erken adet görme, polikistik over sendromu ile devam ediyor ve kanserle son buluyor! Bu hastalıklarının hiçbirinin genetik değil ve önlenebilir. Prof. Dr. M. Canan Efendigil Karatay kendi oluşturduğu diyeti ile Türk tipi bir diyet öneriyor. Karatay, diyetin eksiksiz uygulanması durumunda başarı şansının yüzde 100’e yakın olduğunu da vurguluyor. ‘Karatay Diyeti’ Hayykitap’tan çıktı.

12 Metropol Diyeti - Kapak‘Metropol Diyeti’
Ferin Batman

Gün boyu strese maruz kalan büyük şehir insanına antioksidan besin önerileri, bakımlı ve güzel görünmek isteyenlere; cilt, saç ve güzellik için gereken besinler, pek çok kimyasala maruz kalan anne ve baba adaylarına; sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için yemeleri gereken gıdalar, mevsimlere özel, vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendiren beslenme önerileri… Zayıflamak isterken sağlığından olmak istemeyenler için pratik, uygulanabilir öneriler… Diyet yaparken motivasyonunu kaybedenler için tüyolar… Özel günleri diyetini bozmadan geçirmek isteyenler, fast food’dan vazgeçemeyenler, restoranda ne yiyeceğini bilemeyenler için sağlıklı alternatifler… Hayykitap’tan çıkan kitapta Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Ferin Batman metropolde yaşayan insanların beslenme sorunlarını tek kitapla çözüyor.

12 Beden_Akliyla Zayıfla 2D‘Beden Aklıyla Zayıfla’
Dr. Fevzi Özgönül

Dr. Fevzi Özgünül’ün 12 yılda binlerce hastayı tedavi ederken edindiği tecrübelerin sonucu bu kitapta toplanmış. Hayykitap’tan çıkan ‘Beden Aklı Zayıfla’ klasik diyetler gibi değil, öncelikle sizi diyet stresine sokmuyor! Doyuncaya kadar yiyebiliyorsunuz. Doyduktan sonra ara öğün stresi de yok, bir daha ki öğüne kadar 5-6 saat dinleniyorsunuz. Sindirim sisteminizin çalışmasına izin vermeyi öğreniyorsunuz ama bu arada acıkmıyorsunuz. Yemek yerken yediklerinizin sırasına dikkat etmeyi de öğreniyorsunuz. Mesela çorbayı yemekten önce değil, yemeğin sonunda içiyorsunuz. Sabah güne iyi bir kahvaltı ile başlıyorsunuz. Etli, proteinli, bakliyatlı, salatalı hazmı zor yemekleri, meyveleri öğlen yiyorsunuz. Güneş battıktan sonra salata gibi pişmemiş yiyecekler, meyve, kuruyemiş, et/etli yemek  yemiyorsunuz. Akşam bir çorba ya da sebze yemeğini yine doyuncaya kadar yiyorsunuz.

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency