Ayça Kaşıkcı2

Yaşama ‘bütünsel’ bakabilmek!

Türkiye’de doğup büyüyen ve 13 yıl boyunca Rusya, Fransa ve Avusturalya’da ekspat olarak yaşayan Bütünsel Beslenme & Sağlık Koçu ve Klinik Pilates Eğitmeni Ayça Kaşıkçı çocukluğundan beri spor yapmış, sağlıklı beslenmiş ve bedenini sorgulamış. Pilates, bütünsel beslenme ve ardından kozmik şifa eğitimi almış. Şimdi birikimlerini herkesle paylaşıyor.

7

Çalışarak dünyayı dolaşmak

İsviçreli Matthias Koller’in ilham verici bir hikayesi var. Koller 29 yaşında ve 9,5 kiloluk sırt çantası ile son bir yıldır hem çalışıyor hem dünyayı dolaşıyor. Yarının ne getireceğini bilmezken dünyayı gezme planını emeklilik dönemine ertelemek anlamsız diyor ve ekliyor, “Her sabah uyandığımızda günümüzü nasıl yaşayacağımıza karar veririz. Ben bu yolu seçtim!”

zihinsel

Zihinsel dinginlik ama nasıl?

Zihni dinlendirerek içsel yolculuğumuza kapı açan ve bizi aydınlanmaya kadar götüren bir pratik olan meditasyon farklı kültürlerde farklı yöntemlerle uygulansa da insanlara katkısı aynı; stresten ve yorgunluktan arınmak, dinginlik, sşefkat, huzur, anda kalma becerisi, yüksek konsantrasyon, daha sağlıklı bir beden, ruh ve zihin…

Kasaba.works Digital Agency