Genel

18/11/20 Genel , Sık Sorulan Sorular #

Kitabınızın satışı için mutlaka bilmeniz gereken 4 şey

Kitabınızın satışı için mutlaka bilmeniz gereken 4 şey

Kitabınızı kaç kişi satın alıyor? Neden kitabım her kitapçıda satılmıyor veya bulunmuyor? Yayınevi kitabımın satışıyla neden ilgilenmiyor? Kitabımın satışını nasıl takip edebilirim? Kitabınızın satışı ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bu yazımızda bulacaksınız.

Continue reading
0 likes no responses
14/01/20 Biyografi , Genel #

Henry Ford: Hareketli Bant Sisteminin Muciti

Henry Ford geliştirdiği hareketli bant sistemiyle büyük ölçekli üretimde çığır açtı. 20 yıl içinde dünyadaki otomobil satışlarının yarısını Ford Company yapıyordu. Ancak şirket üzerinde kurduğu mutlak denetim şirketin gerilemesine yol açtı.

Continue reading

0 likes no responses
26/12/19 Genel

Amerika’nın saksafonu genç Başkanı; Bill Clinton’un Uçkurgate macerası

Demokrat Parti’den Bill Clinton, 3 Kasım 1992’den beri Amerika Birleşik Devletleri Başkanı. Görevine resmen 20 Ocak 1993’te başlayan Clinton Cumhuriyetçi Parti egemenliğine son vermiş oldu; ama ekonomide ne kadar başarılı olursa olsun herkes onun “Uçkurgate” skandalını konuştu.

Continue reading

0 likes no responses
13/12/19 Genel

1980’lerin ABD lideri; Ronalt Wilson Reagan

Amerika Birleşik Devletleri’nin 40. başkanı olan Ronald Reagan ABD tarihinin savaş dönemleri dışındaki en büyük askeri girişimini başlattı ve M. Gorbaçov ile Orta Menzilli Nükleer Füzeler Anlaşması’nı imzalayarak dünyanın dengelerini değiştirecek adımlar attı.

Continue reading

0 likes no responses
12/12/19 Genel

Polonya’da Dayanışma (Solidarnosc) Sendikası’nın kurulması

Polonya artan ekonomik sıkıntılara tepki olarak 1980 yazında yükselen grev dalgası ile sarsıldı. Gdansk’taki Lenin Tersaneleri direnişin odağı konumundaydı. Lech Walesa’nın önderliğindeki işçilerin isteklerini kabul ettirmesiyle kurulan Dayanışma Sendikası yönetimin Aralık 1981’de çalışmalarını durdurmasına ve Ulusal Meclis kararıyla resmen kapatılmasına karşın bir yeraltı örgütü olarak varlığını sürdürdü.

Continue reading

0 likes no responses
1 2 3 4 13