human1

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre Türkiye’de 15 ve daha yukarı yaştaki nüfusun yüzde 34,8’i fazla kilolu, yüzde 17,2’si obez. Kadınların yüzde 20,9’u obez ve yüzde 30,4’ü fazla kilolu. Türkiye nüfusunun yalnızca yüzde 44,2’si normal kilolu. Bir başka deyişle Türkiye nüfusunun yarısından fazlası normal kiloda değil. Kilo vermek, kilo almak ve sağlıklı beslenmek isteyenler interaktif zayıflama platformlarından, egzersizleri sitelerinden, mobil uygulamalardan yararlanabiliyor.

Diyetkolik.comdiyetkolik

Dört yüz bini aşkın üyesi olan Diyetkolik.com şimdiye kadar denenen yöntemlerden farklı bir yol izleyerek diyeti eğlenceli ve interaktif bir süreç haline getirdi. İki bine yakın diyetisyen, egzersiz uzmanı ve psikolog ile çalışan Diyetkolik kişisel yardımcınız ya da egzersiz hocanız gibi de çalışıyor. Diyetkolik.com’un ana hedefi Türkiye’nin yarısının hala kilolu olduğu gerçeğini değiştirmek. Site web’den, iOS ve Android uygulamalarından takip edilebiliyor. Üyeler kişisel ihtiyaçlarına göre değerlendirilerek onlara özel diyet ve egzersiz programları hazırlanıyor. Kullanıcılar alternatifli diyet planları sayesinde, farklı menülerle diyetini sürdürebiliyor. Sitede Türk ve dünya mutfağına ait binlerce yiyeceğin kalori ve besin değerlerine erişim imkânı sağlayan ve yemek tariflerinin kalori ve besin değerlerini hesaplayan bir altyapıya sahip. Uzmanların hazırladığı besin listeleri özgün tariflerden oluşuyor. Üyeler yedikleri menüyü sisteme girerek, hem yediklerinin kalorisini hem de daha ne kadar kaloriye ihtiyaçları olduğunu hesaplayabiliyor. Üyeler uygulama sırasında profesyonel adımları demolarla, kişiye özel planlamalarla takip edebiliyor. Diyetkolik.com 18 yaşından büyük herkese açık.

antrenmanyapwww.antrenmanyap.com

Bireysel spor yaşamında başarıya imza atmış, Türkiye’nin sporla ilgili karar mercilerinde önemli görevler üstlenmiş bir ekibin kurduğu site, antrenman programı taleplerini yanıtlamayı hedeflemiş. Dünyaca ünlü antrenörlerle iş birliğine giren antremanyap her seviyede sporcunun yararlanabileceği programlar hazırlıyor. Sitede dört farklı üyelik paketi var. Bunlardan birini seçip üye olduktan sonra spor branşınızı ve uygulamak istediğiniz antrenman programını ve süresini seçiyorsunuz. Seçtiğiniz spor branşı yarış hedefli program veriyorsa, katılacağınız yarışın tarihini takvimde belirtiyorsunuz. Eğer, branşınız yarış hedefi içermiyorsa, antrenman uygulamak istediğiniz hafta adedini seçebilirsiniz. Sportif seviyenizi belirlemek için, size sorular yöneltiliyor. Kendiniz için en doğru antrenman programını alabilmeniz adına, dürüst olmalısınız. Üyeliğin aktivasyonundan sonra açılan “Antrenman Odam” bölümünden, antrenman programlarınızı, ağırlık çalışmalarınızı, video ve spor beslenmesi ile ilgili blog makalelerimizi takip edebiliyorsunuz.

Xbox Kinect ile eğlenerek formda kalınxbox kinect1

Microsoft’un eğlendirerek zayıflatan Xbox Kinect’i yazın formunuzu korumanıza yardımcı olacak. Hiçbir kumandaya ihtiyaç duymadan vücut hareketlerinizi en ince detaylarına kadar algılayarak oyuna dahil eden Kinect sayesinde Dance Central ile becerikli bir dansçıya dönüşebilir, Nike+ Kinect Training ile dilediğiniz an kişisel eğitmeniniz gözetiminde spor yapabilirsiniz. Xbox Kinect, üzerinde yer alan kamera ve algılayıcılar sayesinde televizyonun karşısında yaptığınız tüm hareketleri takip ederek oyunları beden hareketlerinizle yönlendirmenize yardımcı oluyor. Herhangi bir öğrenme süreci ve kumanda cihazı gerektirmeyen ve tamamen doğal vücut hareketlerinizi temel alan bu sistemle, eğlenceyi ailenin tüm bireyleriyle paylaşmanın yanı sıra her türlü vücut hareketine dayalı egzersizleri de uygulamak mümkün. Bu da Xbox Kinect’i eğlencenin yanı sıra harika bir egzersiz platformuna dönüştürüyor.

misfitEn renkli aktivite monitörü

Red Dot ödüllü dünyanın en şık aktivite ve uyku monitörü Misfit Shine ile büyük başarı kazanan Misfit, Misfit Flash ile sokakta yürürken, havuzda yüzerken, spor yaparken ve hatta uyurken aktivite seviyenizi her an izliyor. Misfit Flash canlı renkleri ve göz alıcı tasarımıyla özellikle gençlere hitap ediyor. Özel tasarımlı yumuşak plastik malzemeden üretilen, dayanıklı, 30 metreye kadar su geçirmeyen Misfit Flash’ın en önemli özelliklerinden biri de beyaz, siyah, fosforlu pembe, fosforlu sarı, fosforlu mavi, mercan rengi ve Coca Cola’ya özel kırmızı renkleriyle şık bir aksesuar olması. Misfit Shine, 2014 yılı Haziran ayı itibariyle Türkiye’de ilk kez 33 D&R mağazasında satışa sunuluyor. Misfit’in iOS uygulaması https://itunes.apple.com/us/app/shine/id564157241 adresinden, Android uygulaması ise https://play.google.com/store/apps/details?id=com.misfitwearables.prometheus adresinden indirilebilir.

Cebindeki Koç: FitWellfitwell

Türkiye’den dünyaya açılan ve iOS 8 ile gelen ‘Sağlık’ özelliği ile uyumlu ilk sağlıklı yaşam uygulamalarından FitWell, şimdi bu imkanı Turkcell’in desteği ile akıllı telefonlara getiriyor! ‘Cebindeki Koç’ FitWell’in milli sporcular, usta antrenörler ve uzman diyetisyenden oluşan uzman ekibi tarafından hazırlanan yüzlerce egzersiz videosu, kişisel beslenme programı ve ipuçları, fit bir vücuda ve sağlıklı bir yaşama sahip olabilmeniz için ‘ücretsiz’ ve ‘premium’ üyeliklerle akıllı telefonunuzda olacak! Yakında Android sürümü de çıkacak olan FitWell, şu anda AppStore’dan ücretsiz indirilebiliyor.

Sağlığa Merhabasaglıgamerhaba

SağlığaMerhaba, sağlıklı olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir mobil uygulama. Sağlıklı kilo vermek, sigarayı bırakmak, egzersiz yapmak gibi kişisel hedefleri onunla gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın içeriğinde pratik ve sağlıklı yaşam ipuçları ve ilkyardım bilgilerini var. Eczane ve hastaneleri görmeniz de mümkün. Kullandığınız ilaçlar için hatırlatmalar açabiliyorsunuz. Ayrıca vücut kitle endeksi, ideal kilo, metabolizma hızı gibi araçlara da bu uygulamayla ulaşabiliyorsunuz. iPhone’unuza bedava indirebilirsiniz.

WIET Free

Wiet Free uygulaması, vücudunuzu sağlıklı ve düzgün bir biçimde şekillendirmenize yardımcı oluyor. Yediğiniz içtiğiniz her şeyin, yaptığınız tüm egzersizlerin kaydını tutuyor. En önemlisi, kilonuzla beraber vücut şeklinizi de görme imkanı sunuyor.

c25C25K – 5K Trainer FREE

C25K doktorlar ve fitness uzmanları ile ortaklaşa geliştirilmiş. Kontrollü ve güvenli bir ortamda spor yapmanızı sağlıyor. Bir koç size sesli olarak antrenmanın her adımında hitap ediyor ve beş kilometre yol gitmenizi sağlamak için yürüme ve koşma karışımı bir program öneriyor. iPhone, iPad, iOS 6.1’de bedava indirebilirsiniz.

Moves

Yürüyerek zayıflamak isteyenlerdenseniz Moves tam size göre bir uygulama. Gün boyunca attığınız adımları sayarak hedefinize ulaşmanıza yardımcı oluyor. Kaç adım attığınızı, kaç dakika yürüyüp koştuğunuzu kaydediyor. Tek kusuru hızlı şarj tüketmesi.

Daily Water Free

Su içmeyi unutuyorsanız bu uygulama size göre… Bu uygulamayla günlük içmemiz gereken su miktarını seçiyoruz, uygulama da bize gün içinde hatırlatmalar yapıyor. Her hatırlattığında su içtiğimizi uygulamaya belirtiyoruz ki gün ya da hafta sonunda, geçmiş ve çizelgelerden hangi gün, ne kadar su içmişiz ya da hatırlatmasına rağmen içmemişiz, görebilelim. iPhone ve iPad platformlarında ücretsiz kullanabilirsiniz.

Humanhuman1

Human, iPhone’unuzun GPS’ini ve ivmeölçerini kullanarak hareketlerinizi takip ediyor. Hedefiniz her gün en az 30 dakika hareket. Bu yürüyüş de olabilir, koşu da, bisiklete binmek veya dans etmek de. 60 veya 90 dakikalık hedeflere ulaştırsanız ek puan kazanıyorsunuz. Human arka planda daima hareketlerinizi kaydediyor, dolayısıyla telefonun cebinizde olması yeterli. Ancak iPhone 5s’ten önceki modellerde pil tüketimini hissedilir düzeyde artırıyor. Uygulama ücretsiz.

 

7min7 Minute Workout

Her dakikanızı verimli kullanmanız için geliştirilmiş egzersiz uygulaması. Uygulama, egzersiz fizyolojisi uzmanı Chris Jordan tarafından hazırlanan programları içeriyor. 7 Dakikalık Çalışma, kısa sürede yapılan yüksek yoğunluklu egzersizlerin de uzun süreli çalışmalar kadar etkili olabildiğini gösteren araştırmaları temel alıyor. Ücretsiz uygulamayı iPhone, iPad ve Android’te kullanmanız mümkün.

 

Kalori Sayacı ve Diyet İzleyici

MyFitnessPal.com ile üç milyon yiyecek hakkında kesin kalori bilgilerine ulaşabilirsiniz. Uygulama 350 farklı egzersizi içeriyor, kardiyo ve güç antrenmanlarını takip edebiliyor. Elde ettiğiniz sonuçları grafik üzerinde izleyebilir ve kendinize yeni hedefler belirleyebilirsiniz. iPhone ve iOS 6.0’da ücretsiz kullanabilirsiniz.

Akıllı Alarm & Uyku Takibiuyku1

Sleep Better uygulamasını açıp telefonunuzu yastığınızın yanına bıraktığınızda, uygulama gece boyunca uyku döngülerinizi analiz ediyor. Bu sayede akıllı alarm özelliği, uykunuzun en hafif olduğu anda sizi uyandırabiliyor. Böylece hem uykunuzu daha iyi alıyor hem de güne daha zinde başlıyorsunuz. Ayrıca uyku geçmişinizi de takip edebilirsiniz.

 

emotionmanager
EmotionManager

EmotionManager, sıkıntılı olduğunuz anlarda, sıkıntınızın neden kaynaklandığını ve sizi nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı oluyor. Uygulamaya içinizi döküyorsunuz ve sizi gerçekten rahatlatıyor. Görsellerle negatif hisleri yok edip sizi mutlu bir moda sürüklüyor. Görüntüler şahane bu arada. Kullanımı da basit.

 

Kaynak: Selim Şumnu’nun tavsiyeleri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency