canlı

Son dönemlerin yeni trendi kutuda yemek. Zayıflamak isteyenler, tek başına yaşarken günde 3-5 çeşit pişirmek istemeyenler, işyerinde de sağlıklı beslenmek isteyenler, belli gıdalarla beslenmesi  gerekenler için tasarlanmış olan kutuda yemek servisleri günlük olarak yemeniz gereken herşeyi  kapınıza kadar getiriyor. Böylece diyetinizi yemekle hiç uğraşmadan takip edebiliyorsunuz.

Çiğ beslenin, zayıf kalıncanlıyemek2
www.canliyemekkutusu.com da eve kutuda yemek servisi veren sitelerden biri… Kurucusu Şef Mehmet Ak 125 kiloya kadar çıkmış. 2004 yılında çiğ beslenme ile tanıştığında dokuz ayda 55 kilo vermiş ve sonra bu konuda eğitim alıp öğrendiklerini herkese yaymaya karar vererek Canlı Yemek Kutusu’nu (CYK) kurmuş. Dört beyazsız Raw Vegan mutfağa sahip olan sitenin amacı organik, GDO’suz besin değeri yüksek gıdalarla pişirmeden yiyecek-içecek hazırlamak. CYK üyelik sistemi üyelerine 1 haftalık, 2 haftalık, 4 haftalık ve 8 haftalık olarak yemek hazırlayıp gönderiyor. Sürekli dünya mutfaklarındaki sağlıklı menüleri araştırarak içeriğini güncelleyen site, çiğ beslenme felsefesini yaygınlaştırmayı da hedefliyor. CYK aynı zamanda canlı gıdalarla organik olarak gurme beslenme planları hazırlayan bir üretim ve eğitim merkezi. Mutfak kendi organik çiftliklerinde üretim yapıyor, sezonluk olarak kendi sebze, meyve ve yeşillerini kendileri üretiyor. Yemekler soğuk zincirle hazırlanıp, paketlenip gönderiliyor. Canlı yemek kutuları Türkiye’nin her tarafına bir günde ulaşıyor.

RafineraDiyetisyen eşliğinde menüler kapıda
www.rafinera.com’da bir diğer kutuda yemek uygulaması. Diyetisyenlerin planladığı menüler, gıda mühendisleri gözetiminde profesyonel mutfak ekibi tarafından üretiliyor. Tüm menüler kişilerin kilo vermek veya form koruma hedeflerine göre diyetisyen tarafından belirleniyor. Her gün kalorisi hesaplanmış beş öğün yiyecek özel kutusu içerisinde kapınıza kadar getiriliyor. Üyelerin yüzde 90’ı hedefledikleri kiloya ulaşmış. Bu yemeklerle üyeler metabolizma hızlarına bağlı olarak 2-3 hafta gibi kısa sürede 3-5 kilo verebiliyor. Ancak üyelerin kendilerine gönderilen üç ana ve iki ara öğünden oluşan yemek paketlerinin dışına çıkmamalarını, atıştırma yapmamaları gerek. Günde iki litre su tüketmek ve haftada üç gün 45 dakikalık yürüyüşler ile desteklemek de kilo kayıplarının daha üst  rakamlara ulaşmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency