love-actually-800×600

Yılbaşı için hala planınız yoksa, sıcacık evinizde kanepede uzanıp izleyebileceğiniz ve yeni yıl ruhunu yakalayabileceğiniz altı film önerimiz var.

The Nightmare Before Christmas (Noel Gecesi Kâbusu)
Gotik prens Tim Burton’ın, Disney’den aldığı intikam olarak değerlendirilen ve kült olmayı başarmış Noel Gecesi Kâbusu, Hallowen Kenti Kralı Jack Skellington’ın maceralarını anlatıyor. Görevinden sıkılan ve yeni şeyler yapmak isteyen Jack’in yolu Christmas Kenti’ne düşer. Noel gecesi, önemli birinden görevini devralır. Acaba içinde çocuk seslerinin ve tabii ki ren geyiklerinin olduğu, bu görevin üstesinden gelebilecek midir?

Trading Places (Zengin ve Sefil)
1981 yapımı komedi filmi, Duke&Duke şirketi patronlarının iki çalışanları hakkında iddiaya girmeleriyle başlıyor. Louis, zengin, sorumluluk sahibi, dürüst ve çalışkan Billy ise aklı havada ve tekinsiz işlerle uğraşan, fakir bir çalışandır. İkisinin yer değiştirmesiyle Billy’nin Louis gibi birine dönüşebileceğine ilişkin bu iddia, beraberinde komik olayları getiriyor. Filmde Billy’i Eddie Murphy, Louis’i Dan Aykroyd canlandırıyor. Film aynı zamanda Amerikan Yazarlar Birliği’nin seçtiği Tüm Zamanların En Komik 101 Filmi listesinde 33. sırada.

The Santa Clause (Noel Baba)
Noel Baba’nın evlerinin çatısından düşerek yaralanmasına sebep olan Scott’ın, Noel Baba’nın görevini üstlenmesi gerek. Bir an önce, dünyadaki tüm çocuklara hediyeleri dağıtmalı. Scott başlarda isteksiz olsa da zamanla bu iş hoşuna gidiyor ve yaşadıkları olaylar oğlu Charlie ile arasındaki bağı güçlendiriyor. Üç film olarak tamamlanan Santa Clause’ın başrolünde Tim Allen yer alıyor.

New Year’s Eve (Yılbaşı Gecesi)
Yeni yıl arifesinde New York’da, yalnız insanların birbiriyle kesişen yollarının hikayesini anlatan film, yeni yıl dileklerinin arasında sevgi, umut, dostluk ve yeni başlangıçlar olan herkesin izlemekten zevk alacağı bir yapım. Garry Marshall’ın yönettiği filmde, Halle Berry, Jessica Biel, Jon Bon Jovi, Abigail Breslin, Chris Bridges, Robert De Niro, Josh Duhamel, Zac Efron, Hector Elizondo, Katherine Heigl, Ashton Kutcher, Seth Meyers, Lea Michele, Sarah Jessica Parker, Michelle Pfeiffer, Til Schweiger, Hilary Swank ve Sofia Vergara gibi önemli isimler var.

Christmas Inheritance (Noel Mirası)
Ellen, babasından miras kalan şirketi devralmak için küçük bir kasaba olan Snow Falls’a gidip orada yaşamak zorunda kalır. Büyük şehirde, sınırsız imkanlarla büyütülen sosyetik güzel, yeni hayatında gerçek güzellikleri ve sahip olabileceği en büyük mirası keşfeder. 2017 yapımı, romantik komedi tadındaki bu filmin başrollerinde Eliza Taylor, Jack Lacy, Andy MacDoweell yer alıyor.

Love Actually (Aşk Her Yerde)
Noel’e bir ay kala, on çiftin ayrı ayrı hikayelerinin anlatıldığı ve aşkın yüceliğinin sıkça vurgulandığı film, yeni yılda bildiğiniz aşk tanımını yeniden sorgulamanıza sebep olabilir. Başrollerini Hugh Grant, Bill Nighy, Emma Thampson, Liam Neeson, Colin Firth, Laura Linney, Martine McCutcheon, Keira Knightly ve Alan Rickman’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Richard Curtis oturuyor.

Kasaba.works Digital Agency