sesli kitap 2

Sesli kitap uygulamaları ve Youtube kanalları gündelik işlerinizi yaparken, araba kullanırken ya da yürüyüş yaparken kitap dinleyebilmenize olanak tanıyor.

Storytel
Çocuk kitapları, iş kitapları veya tarih, edebiyat kitaplarına ulaşabileceğiniz hatta dil öğrenimi kategorilerinde birçok kitabı dinleyebileceğiniz bir sesli kitap uygulaması. iOS ve Android uyumlu. Ücretsiz olarak indirip, 14 gün boyunca deneyebilirsiniz. Uygulamayı kullanırken dinlediğiniz sesli kitaplar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Uygulama nerede kaldığınızı sizin için aklında tutuyor. İnternet bağlantısına ihtiyacınız olmadan da kitabınızı dinleyebilirsiniz. Dinlemekten zevk alacağınız kitap uygulama sizin için listeliyor, bu önerileri arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Gece yatmadan önce kitap dinlemeyi seviyorsanız istediğiniz saatte kapanması talimatı verebiliyorsunuz, sabah kalktığınızda da 10-20 dakika başa git seçeneği mevcut. Aylık abonelik karşılığında Storytel’in tüm kütüphanesine sınırsız erişim hakkı var. Aylık abonelik ücreti 30 lira.

Audible
Çok satanlardan klasiklere 180 binin üzerinde kitaptan dilediğinizi iPod Touch veya iPad cihazınıza indirerek dinleyebilirsiniz. Wi-fi üzerinden kitapları cihazınıza aktarıyorsunuz. Uyku modu, dinleme hızı ayarlayabilme, yer imiyle işaretleyebilme özellikleri de var. Uygulama arka planda indirme ve dinleme seçenekleriyle birden fazla görevi aynı anda yapabiliyor. Arkadaşlarınızla neyi dinlediğinizi paylaşmak için Twitter ve Facebook’a bağlanabilirsiniz. Aylık abonelik ücreti 15 dolar. İlk ay, iki kitabı ücretsiz dinleyebilirsiniz.

Blinklist: Books in 15 minutes
Kurgu dışı kitapların, seçili bölümlerinden günlük 15 dakikalık kesitler dinleyebileceğiniz bir uygulama. Dünya genelinde yedi milyonun üzerinde kullanıcısı olan Blinklist, ekonomi, bilim, tarih ve kültür kategorilerinde bestseller olmuş kitapları, size sunarak farklı bakış açıları kazandırmayı amaçlıyor. İş hayatında ortaya çıkan yeni fikirleri ve trendleri takip edebilmenizi sağlıyor. 2500’ün üzerinde konu başlığı arasından istediğinizi seçebilir ve dinlemeye başlayabilirsiniz. İnternete bağlı olmadan da dinlemeye ve okumaya devam edebilir, arkadaşlarınızla sevdiğiniz bölümleri paylaşabilirsiniz. Eğer abone olma konusunda kararsızsanız Blinklist’in sizin için bir planı var. Editörlerin seçtiği bir konu başlığını ücretsiz olarak dinleyebiliyorsunuz. Ücretsiz kullanım hakkınız yedi gün. Aylık abonelik ücreti 20 dolar. Yıllık abonelik ise 120 dolar.

YouTube Kanalları
Sesli Kitap Dükkânı – Radyo Tiyatrosu
Türk ve dünya edebiyatından eserleri hem sesli kitap hem radyo tiyatrosu şeklinde hazırlayan bir YouTube kanalı. Müşfik Kenter, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Ferhan Şensoy, Okan Bayülgen gibi isimlerin yaptığı kayıtları dinleyerek keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Konuşan Kitap
Montaigne, Charles Dickens, Franz Kafka, Jane Austen, Oscar Wilde, Dostoyevski ve daha birçok ünlü yazardan kitaplara yer veren kanala, YouTube üzerinden abone olarak klasikleri dinlemeye başlayabilirsiniz.

Akın Altan
Seslendirme sanatçısı Akın Altan’ın görme engelliler, okuma güçlüğü çekenler ve okumaya vakit bulamayanlar için hazırladığı sesli kitap kanalı. Dünya klasiklerinden birçok kitabı bu kanalda bulabilirsiniz.

Kasaba.works Digital Agency