ucretsizkitapokuma

E-kitap, kitap okuma deneyimine yeni bir boyut kazandırdı. Hala e-kitap okumuyorsanız bu haber tam size göre çünkü e-kitapları ve bize neler sunduğunu araştırdık.

Bütün kütüphanenizi yanınızda taşıyabildiğinizi düşünün. İstediğiniz anda, istediğiniz paragrafı ‘bul’ tuşuyla bulabilir, sevdiklerinizle paylaşabilir, bilmediğiniz sözcüğü hemen aratabilir veya kitabınızı tekrar okuyabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir e-Kitap sahibi olmak. Kolay taşınabilirliğiyle istediğiniz her yerde ve her zaman, istediğiniz kitaba ulaşabilme lüksü sağlayan e-kitapların kullanımı günden güne arttırıyor. Üstelik wi-fi bağlantısı sayesinde, okurken sevdiğiniz bölümleri anında sosyal medyada paylaşabilirsiniz. E-Pub, Mobi ve Pdf formatlarında indirebileceğiniz kitaplar normal kitap fiyattan çok daha makul fiyatlara satışa sunuluyor. E-kitapla ilgili daha detaylı bilgilere ve fiyatlarına ismindeki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kobo
Kobo üzerinden EPub formatındaki kitaplara ulaşabiliyorsunuz. Ayarlanabilir ışığıyla gece gündüz ayrımı olmadan en iyi okuma ışığını sağlayan bu e-kitap 8 GB hafızayla, altı bin adede kadar kitabı barındırabiliyor. Okuduğunuz kitabın altını çizebilir, vurgulayabilir, notlar alabilir ve bilmediğiniz kelimeler için sözlüğe bakabilirsiniz. Kobo uygulamasını indirip eş zamanlı olarak telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan kitabınızı okumaya devam edebilirsiniz. Okuyucunuza kitap eklemek için, aktif bir wi-fi bağlantısına sahip olmanız ve geçerli kredi kartı bilgilerinizi eklemiş olmanız yeterli. “Okuyacağınız bir sonraki kitabı bulun” seçeneğine tıklayıp, kategorilerden istediğiniz kitabı aratarak satın alabilirsiniz.

Kindle
Amazon’un ürettiği bu okuyucu, Mobi formatındaki kitaplara ulaşmanız için tasarlanmış. Ekranı gün ışığında parlama yapmıyor, geceleri size en iyi okuma ışığını sağlıyor. 8 GB hafıza özelliğiyle binlerce kitabı taşıyabiliyor. Kobo’daki gibi kelimelerin altını çizme, sözcükleri vurgulama ve sözlük programları Kindle’da da mevcut. Cihazınıza EPub formatında kitaplar yüklemek isterseniz, bunu Calibre programından kolaylıkla yapabilirsiniz. Cihazınıza indirebileceğiniz bu program size formatlarınızı dönüştürme imkanı sağlıyor. Kindle’ın henüz Türkçe arayüzü yok fakat bu Türkçe kitapları indirmeniz için engel teşkil etmiyor.

Calibro
Babil’in satışa çıkardığı bu okuyucu, 4 GB hafızaya ve yaklaşık üç bin kitabı taşıyabilme kapasitesine sahip. Wi-fi ile kablosuz internetin olduğu her yerde internete bağlanabilir, kitaplarınızı indirebilirsiniz. Pili 30 güne kadar dayanabiliyor.

Nook
Barnes&Noble’ın piyasaya sürdüğü Nook, toz ve su geçirmez bir cihaz. Tek seferlik şarjla altı haftaya kadar dayanabiliyor ve binlerce kitabı taşıyabiliyor. iPhone uzantısı sayesinde, Nook uygulamasını indirip telefonunuzu ya da tabletinizi kullanarak okuma keyfinize devam edebilirsiniz. Diğer okuyuculardaki ayarlanabilir ışık özellikleri Nook’da da mevcut.

Fotoğraf: Pexels.com

Kasaba.works Digital Agency