edergi

Kitaplar, dergiler, gazeteler dijital ekranlardaki yerini çoktan aldı. Birçok GSM şirketinin ücretsiz indirebileceğiniz dergi okuma uygulamaları var ve ek tarifelerle dünyadaki birçok yayına ulaşabiliyorsunuz. İyi bir dergi okuruysanız bu uygulamalar tam size göre…

Bundle
Bundle 10 binin üzerinde haber sitesini, teknoloji portalını, blog ve dergiyi sizinle buluşturan bir uygulama. Bu uygulamada 18 ülkeden haber ve içerik bulabilir, ülkelerin yerel gündemlerini takip edebilirsiniz. İndigo, Platin, Socrates, Tribün, Lojistik News, Birikim, BBC Türkçe, Evim, Gaia, Atlas bu yayınlardan sadece bir kaçı. Bundle kullanıcılarının yüzünü güldüren özelliklere de sahip. Mesela internet kotanız kısıtlıysa haber görsellerini kapatabilir, beyaz ışık gözünüzü yoruyorsa karanlık temayı seçebilirsiniz. Okumak istediğiniz haber için vakit ayıramadığınızda, kaydedip daha sonra okuyabilirsiniz. Ücretsiz indirebileceğiniz uygulamada eğer Premium üyeliğe geçerseniz reklamları gizleyebilir, hava durumunu tahminlerini ve günün özetini bildirim olarak alabilirsiniz. Premium aboneliği aylık 3,49 liraya, yıllık 35 liraya alabilirsiniz.

Dergilik
Yerli ve yabancı birçok popüler derginin arşivine sahip Dergilik’te, onlarca ulusal ve yerel gazetenin hem güncel hem eski sayıları var. Uygulamanın öne çıkan özellikleri şöyle: Otomatik indirme özelliğiyle seçtiğiniz dergilerin güncel sayıları cihazınıza sisteme yüklendiği anda indirilir. Cropy ile dilediğiniz sayfaları kesip saklayabilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. İnternetiniz olmadan, istediğiniz yayınları çevrimdışıyken okuyabilirsiniz.
Tüm operatörler ücretsiz olarak Dergilik uygulamasını indirebilir, ücretsiz yayınlara erişebilirsiniz. Tarifelerine Dergilik’te geçerli 5 GB mobil internet paketi eklenmiş Turkcell aboneleri, ek ücret ödemeden yüzlerce dergiyi okuyabiliyor. Diğer operatör kullanıcıları, uygulama içi satın alma ile AppStore üzerinden, Dergilik kapsamındaki tüm dergilere aylık 18 lira ödeyerek abone olabilirler. Uygulama içerisinde yer alan dergileri tekil olarak satın alma imkânı da mevcut.

Türk Telekom e-dergi
Modadan ekonomiye, teknolojiden sağlığa birçok kategoride yer alan yüzlerce dergiyi ve günlük gazeteleri bulabileceğiniz bir okuma platformu. Uygulamanın dergi ve gazete arşivi sayesinde sevdiğiniz yayınlara kolayca ulaşıyorsunuz. Çevrimdışı okuma özelliğiyle, indirdiğiniz dergileri internetiniz yokken okuyabilir, Türk Telekom mobil müşterisiyseniz e-dergi uygulamasını, internet kotanızdan düşmeyecek şekilde ücretsiz kullanabilirsiniz. Uygulama içerisinden, dergi ve gazete okuyabilmek için ise aylık 14 liraya abone olmanız gerek. Otomatik yenileme seçeneği satın alma işleminden 24 saat geçtikten sonra hala kapatılmamışsa her ay yenileniyor.

PressReader
PressReader dünyanın dört bir yanındaki yayınlara ulaşabilmeniz için telefonunuza veya tabletinize ücretsiz indirebileceğiniz bir uygulama. 7000’e yakın gazete ve dergi içinden ülke, dil ya da kategoriye göre seçim yapabilirsiniz. Okuduğunuz yayınları sesli olarak da dinleyebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla okuduğunuz kısımları paylaşabilir, bir dokunuşla metni çevirebilirsiniz. Abonelikler aylık satın alınıyor ve işlemin onaylanmasından sonra ödeme, kullanıcının iTunes hesabından tahsil ediliyor. Aylık abonelik 105 lira.

Vodafone dMags
Vodafone dMags Dergilik spordan sağlığa, seyahatten iş dünyasına kadar popüler yüzlerce dergiye akıllı telefonlarınızdan ulaşmanızı sağlıyor. İndirdiğiniz dergileri internet paketiniz olmadığında da çevrimdışı okuyabilirsiniz. Tüm yayınların güncel ve eski sayılarına ulaşabilirsiniz. İnteraktif dergilerde dergi içerisinde video izleme, fotoğraf galerisinde gezinme, üç boyutlu objeleri inceleme özellikleri var. Vodafone tarafından satışı yapılan tüm cihazlarda dMags uygulaması, ücreti karşılığında otomatik olarak aktive oluyor. Aylık aboneliği 25 lira, yıllık aboneliği ise 216 lira.

Fotoğraf: Pexels.com

Kasaba.works Digital Agency