onlinekitapokuma

Kitapların bazılarına internet üzerinden ücretsiz ve süresiz şekilde nasıl ulaşabileceğinizi biliyor musunuz? Birçok dilde yazılmış kitaplara uygulamalar veya internet sitelerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İşte en popüler olanlar!

Project Gutenberg
Project Gutenberg, 1971 yılında Michael Hart tarafından başlatıldı. Dünyanın ilk e-kitap platformu olma özelliğini taşıyan bu sitede, telif hakları süresi geçmiş birçok kitabı ücretsiz olarak bulabilirsiniz. 57 binin üzerinde kitabın yanı sıra Epub ve Kindle formatlarında e-kitaplar da var. Yasal yollarla yayınlanan kitapların olduğu bu siteye destek olmak isterseniz bağış yapabiliyorsunuz.

Google Play
Google hesabınızla giriş yaparak kullanabileceğiniz Google Play size birçok kitabı ücretsiz okuma fırsatı sunuyor. Android uyumlu tabletinizde ya da akıllı telefonunuzda Google Play mağazasına girip okumak istediğiniz kitabı seçmeniz yeterli!

Apple Book
Apple Books uygulaması üzerinden birçok dünya klasiğine, modern klasiklere ve çocuk kitaplarına ücretsiz ulaşabilirsiniz. Otomatik gece modu sayesinde, gece kuşları için en iyi aydınlatmayı sağlayan bu uygulama, dijital ayraç yöntemiyle kaldığınız yeri işaretliyor ve geri döndüğünüzde kolaylıkla bulmanızı sağlıyor.

Wattpad
Wattpad makaleler, şiirler, romanlar ve öyküler yazıp yayınlayabileceğiniz bir platform olmasının yanı sıra, yazılanlara ücretsiz olarak erişebileceğiniz bir okur yazar topluluğu. Facebook ya da Google hesabınızla girip aksiyon, bilim kurgu, korku, şiir, romantizm ve daha birçok kategoride yazılmış eserleri okuyabilirsiniz. Wattpad gençlerin çokça tercih ettiği bir yapı. Burada popüler olan kitaplar bazı yayınevleri tarafından takip ediliyor ve okuru çok olanlar kitap olarak piyasaya sürülüyor.

Aldiko Book Reader
Android ve İOS uyumlu cihazlarınız için ücretsiz olarak indirebileceğiniz Aldiko Book Reader, indirdikten sonra Facebook ya da herhangi bir e-posta hesabınızla, uygulamaya giriş yapmanızı istiyor. Daha sonra polisiye gerilim, bilim kurgu, dünya klasikleri gibi birçok kategoride seçilmiş kitapları ücretsiz olarak kütüphanenize indirip okuyabilirsiniz.

Fotoğraf: Pexels.com

Kasaba.works Digital Agency