mursel

Yazar ve geliştirici editör Mürsel Çavuş’un Temel Editörlük Atölyesi, 16-23 Kasım 2019’da DAM, Taksim İstanbul’da yapılacak. Eğitim 10 saat sürecek ve gelecekte yazının mühendisi olmaya aday editörleri yetiştirecek.

Yazar ve geliştirici editör Mürsel Çavuş’un Temel Editörlük Atölyesi, 16 ve 23 Kasım 2019 Cumartesi günleri DAM Taksim, İstanbul’da yapılacak. Atölyeye editör olmak isteyenler, kurumsal iletişimciler, sosyal medya uzmanları, daha iyi yazmak isteyenler ve yayıncılık dünyasının arka planını merak edenler katılabilir.

Atölyede editörlüğün meslek tanımından uygulama pratiklerine, iyi metin oluşturmanın formüllerinden meslek geleceğinin nasıl kurgulanması gerektiğine dair pek çok bilgi paylaşılacak.

Atölyede hangi konular işleniyor?
– Meslek standartları nelerdir? Hangi kurallara bağlı çalışırız?
– İyi metin nedir? Metin nasıl iyileştirilir?
– Editörlükte iletişim
– Editörlükte kaynak kullanımı
– Kurgu ve kurgu dışı editörlüğü ve işleyişi
– Fikri haklar, intihal ve sansür
– Mesleki terminoloji ve teknik bilgiler (baskı, tasarım)
– Pazarlama, konumlandırma, tanıtım, satış nasıl yürür?
– Bağımsız editörlükte fiyat teklifi nasıl verilir ve sözleşme nasıl yapılır?
– Editörlükten kitap danışmanlığına uzanan süreç
– Yayıncılığın geleceği ve editörlük vizyonu

Gazetecilik kariyerine 1992 yılında Tercüman gazetesinde başlayan Mürsel Çavuş, Doğan Burda Dergi, Sabah Gazetesi, Boyut Yayın Grubu, Novamedya, Uzman Yayıncılık, Erem Yayıncılık, Ajans Press gibi pek çok kurumda redaktör, editör, yazı işleri müdürü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. Elele, İstanbul Life, EvBahçe, Pozitif gibi pek çok dergide çıkan yazılarına web sitesinden ulaşabilirsiniz. Mürsel Çavuş şu anda bağımsız kitap editörlüğü yapıyor, yazmak ve editör olmak konusunda seminerler veriyor.

Mürsel Çavuş’un editörlükle ilgili yazılarını Medium üzerinden takip edebilirsiniz. Medyascope TV’de Kezban Küçük’ün Okuma Kültürleri programındaki Editörlük Hakkında Her Şey programının birinci ve ikinci bölümüne ise linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Mürsel Çavuş, ayrıca Mayıs 2019’dan beri Youtube kanalında yazar ve sektör profesyonellerini ağırlıyor.

Yer: DAM
Asmalı Mescit Mah., Emir Nevruz Sok. Panaiya Apt. Kat:4 Beyoğlu, İstanbul (YKY’yi geçince Mısır Apt. karşısı)
Tarih: 16-23 Kasım 2019 Cumartesi
Saat: 10.30-16.30
Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@murselcavus.com

Kasaba.works Digital Agency