creative writing görsel

Hayalinizde yazmak varsa ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız işte size fırsat. Mürsel Çavuş tarafından hazırlanan ve Amazon.com tarafından İngilizce olarak yayımlanan “Creative Writing Notebook, Take a step closer to becoming a writer each day” (Yaratıcı Yazarlık Defteri) ile hem yazma disiplini kazanacak hem gerçek sesinizi keşfedecek hem de yazma konusunda kendinizi geliştireceksiniz.

Yazmak disiplin işidir, ancak çok çalışarak iyi bir yazar olabilirsiniz. Yaratıcı Yazarlık Defteri, içerisindeki sorularla sizi her geçen gün daha iyi bir yazara dönüştürmek için tasarlandı. Bu defter hayal gücünüzü ve yazma becerilerini geliştirirken, yönlendirmelerle içinizdeki sonsuz potansiyeli ortaya çıkarıyor. Bu defterle neyi yazmaya daha yetenekli olduğunuzu anlayacak, kendinizi, olayları ve anlatmak istediklerinizi nasıl anlatacağınızı kavrayacak, aynı zamanda da çok eğleneceksiniz.

22 yıldır yüzlerce kitaba editörlük yapan ve kitap yazmak üzerine eğitim seminerleri veren Mürsel Çavuş, Yaratıcı Yazma Defteri’nin çıkış noktasını şöyle anlatıyor, “Öğrenme yüzde 10 formal, yüzde 20 öğretmen-öğrenci ilişkisi ile yüzde 70 oranında ise deneyimle mümkün. Yaratıcı Yazarlık kursları veya yazmayı öğreten kitaplar teorik bilgiler içeriyor. Bu bilgiler pratik ile desteklenmeli. Bu defter her gün pratik yapmanızı sağlıyor. Her bir sorunun işlevi farklı… Bazı sorular diyalog yazmayı, bazıları mekanı tasvir etmeyi, bazıları duyguları anlatabilmeyi bazıları da hayal gücünü geliştirmeyi amaçlıyor. Hangi türde yazmayı seveceğinizi keşfetmek için değişik egzersizler de mevcut. Böylece Yaratıcı Yazarlık Defteri’ni tamamladığınızda kendinize ilgili yeni birçok şey öğrenecek ve ne kadar geliştiğinizin siz de farkına varacaksınız.”

Defteri nasıl kullanmalısınız?
Her gün egzersizlerden bir tanesini seçin. Burada en önemli olan gününün belli bir saatini yazmaya ayırmanız ve yılmadan yazmaya devam etmeniz. Metinleri yazarken kendinizi gözlemlerseniz hangi alanlarda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini anlayacak ve bu konuyla ilgili daha çok egzersiz yaparak daha iyi bir yazara dönüşeceksiniz. Arkadaşlarınızla bir yazarlık grubu oluşturup hep birlikte yazarsanız, metinlerinizi karşılıklı değerlendirebilirsiniz. Bu da gelişiminizi daha da hızlandırır.

Yaratıcı Yazarlık Defteri eğitim videoları ve içerikleri ile de destekleniyor. www.murselcavus.com sitesindeki Yaratıcı Yazarlık E-Bülteni’ne üye olarak videoların ve bazı ipuçlarının e-postanıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Defter bittikten sonra en beğendiğiniz üç yazınızı info@murselcavus.com e-posta adresine gönderdiğinizde ise yaratıcı yazarlık kursu, editörlük hizmeti, kitap danışmanlığı veya kitap yazma seminer daveti kazanabilirsiniz.

Kitap Eylül 2018’de Yitik Ülke Yayınları tarafından Türkçe olarak da basıma hazırlanıyor.

Kasaba.works Digital Agency