onubengiydirsem

Ünlüler giyim tarzlarıyla herkese örnek oluyor. Giydiklerini yakıştıranlar da var, “ben giydirsem şunu önerirdim” diyen de… Biz de erkek moda blogger’larına, moda editörlerine ve tasarımcılarına ünlülerin tarzını ve onları nasıl giydirmek istediklerini sorduk!

Forbes Dergisi’nin Haziran 2015 Men ekinde yayınlanmıştır. Telif hakları Turkuvaz Dergi grubuna aittir. 

Moda Tasarımcısı Niyazi Erdoğan’dan Çağatay Ulusoy’a olgun gösteren stil önerisi

Son dönemlerde erkek modasında kendine has çizgileriyle takdir toplayan Niyazi Erdoğan, Çağatay Ulusoy’a daha olgun bir tarzı yakıştırıyor.

Çağatay Ulusoy’un şu anda stilini oynadığı rollere ve gün içinde seçtiği kombinlere bakarak yorumlayacak olursak genç, asi ve kalıplara sığmaz diyebiliriz. Genellikle rahatlığını ön planda tutan kombinleri tercih ediyor. T-shirt, jean ve deri ceketler en çok sevdiği kombinasyonlar. Sneakerlar ve botlar ise ayakkabı tercihlerinde ön planda…
Onun stilinde yaratmak isteyeceğim fark onu daha olgun göstermek olurdu. Öncelikle saçlarını kısaltıp kirli sakal bırakması için onu ikna etmeye çalışırdım. Giymesi için seçeceğim parçalar ise onu daha smart gösterecek, kendine ait bir stil oluşturması yönünde teşvik edecek parçalar olurdu.
Hugo Boss’un Boss Nobu-W slim fit mevsimlik ceket modeli bence onun için çok iyi bir seçim. Kesimiyle trendleri yakalayan yırtık dizli bir jean bu ceketin en güzel tamamlayıcısı… All Saints Kanaba Pistol modeli ceket altında hem smart hem dinamik bir görüntü yakalardık. T-shirtte ise geometrik desenleri tercih ederdim. Supremebeing Longline t-shirt in Geo Wolf Print bence bu kombine sade ama akılda kalan bir dokunuş olur. House of Hounds Patent Woven Dress Slipers bu kombini tamamlardı.
Geniş kemik çerçevelerin yüzüne daha köşeli bir görünüm kazandıracağını düşünüyorum. O yüzden tercihim AJ Morgan Wayfarer gözlükler… Son dokunuş ise renkli bir saat. Sade ve sakin görünümlerde tek bir odak yaratmayı seviyorum. T-shirtte kullandığımız hayvan temasını Kenzo Tiger Rainbow IP watch ile sürdürmek bu kombin için ideal.

Koray Caner’in Kerem Bürsin için stil önerisi

Koray Caner Öztürk, Fashionably Digital Adventures adını verdiği blog sayfasında altı yıldır hem kendi stilini hem moda dünyasındaki gelişmeleri paylaşıyor. Öztürk’e göre Bürsin spor-şık seviyor.

Kerem Bürsin spor-şık diyebileceğimiz, günlük hayatta kolayca uygulanabilecek stil kodlarını takip eden bir erkek. Çok abartmayan, dengeli renk kullanmaya özen gösteren, çabasız şıklığı garanti eden bir görünümü olduğunu söyleyebilirim. Tabi ki işi gereği çok fazla fotoğraf çekiminde yer alan Kerem Bürsin’i zaman zaman -yine çekimler gereği- farklı stillere bürünmüş görebiliyoruz. Benim içinse her zaman spor-şık çizgide…
Ben Kerem Bürsin’i, yazın denizci temasına yaklaştıracak şekilde giydirirdim. Dar kesim gök mavisi Dolce & Gabbana pantolon, krokodil Gucci spor ayakkabılar, çizgili Lanvin tişört, koyu mavi Gucci bomber ceket, bordo Cutler Gross güneş gözlükler, lacivert Bremont saat ve monogram baskılı Loewe spor çantası ile deniz esintisini şehirdeki aktif bir güne taşımasını sağlardım.

Moda blogger’ı Onur Erol;
“Burak Özçivit tarzını oturttu”

www.onurollstyle.co sitesinde kendi giydiklerini paylaşan ve beğeni toplayan Onur Erol, Burak Özçivit’e biraz daha açık renkler öneriyor.

Modellik yıllarından bugüne yıllar içinde, özellikle oyunculuk deneyimleri sonucunda giyim tarzını tamamen oturtan bir isim verin diyecek olursanız, muhakkak bu isim Burak Özçivit olurdu. Modellik dönemine kıyasla tamamen evrim geçiren Özçivit, öncelikle kendisine daha çok yakışan saç tıraşı (kısa) ve bırakmış olduğu bıyıkları ile tarzını tamamen farklılaştırdı.
Son dönemlerde özellikle siyah kombinlerle karşımıza çıkan Özçivit’e, İtalyan tarzını yakıştırıyorum. Klişeleşmiş siyah takım, beyaz gömlek dışına çıkmak onu daha stil sahibi yapar. Açık renk pantolon ve gömlek üzerine çok koyu olmayan bir ceket ile kombinini tamamlasa hiç de fena olmaz. Siz ne dersiniz?

Moda Editörü Gülay Özdemir,
“Murat Boz’un tarzı tavrıyla bütünleşmiş”

Türkiye’nin önde gelen kadın, moda ve güzellik dergilerinde 15 yıl art direktör olarak çalışan ve moda editörlüğüne geçiş yapan Gülay Özdemir, Boz’a smart casual’ı yakıştırıyor.

Giyim tarzı insanların kişiliği hakkında ipuçları veriyor. Murat Boz, tarzı olan erkek ünlüler arasında en beğendiğim kişilerden. Çünkü kıyafetleriyle kendine has tavrını ortaya koyuyor. Vücudunu çok iyi tanıyor ve içinde kendini rahat hissettiği kıyafetler seçiyor ve şık parçalarla harmanlıyor. Ne giyerse giysin stilini kendine göre yorumluyor. Beğeniliyor, çünkü doğru seçimler yapıyor, giyim tarzı tavrıyla bütünleşiyor.
Kıyafetlerin konuşmadan kim olduğumuzu söylemenin bir yolu olduğunu düşünüyorum. Giydiklerimiz ruh halimizin aynası gibi… Giyimine bakarsak Murat Boz bence çok enerjik, sakin ve samimi bir kişilik. Kendisinin dümdüz kıyafetleri bile farklılaştırma özelliğini ise zaten biliyoruz. Ben kendisine ‘smart casual’ tarzını çok yakıştırıyorum.
Fotoğrafta ayakkabı seçimiyle takımın havasını değiştirmeyi tercih etmiş. Yine bu kombinde daha klasik bir ayakkabı kullanılabilir, renkli ya da desenli bir papyon seçimiyle de klasik takıma farklı bir hava katabilirdi.

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency