tugrulhoca

Öğrenme tamamen değişti. Ters yüz öğrenme yöntemiyle kitaplara ses, video ve üç boyut eklendi. Flipbook’ları ve ters yüz öğrenme yöntemini Asfa Okulları Eğitim Teknolojileri Koordinatörü Tuğrul Alpi ile konuştuk.

Teknolojik gelişmeler ders kitaplarına da nüfuz etti. Ters yüz öğrenme (Flipped Learning) ile kitaplara ses, video ve üç boyut eklenebiliyor. Kitaplar hareketli ve eğlenceli olunca öğrenme kapasitesi de artıyor.

Yeni ders kitabı olan flipbook üzerinden öğrenciler dersi çalışıp derse konuyu öğrenmiş olarak geliyor ve sınıfta öğretmenlerine takıldıkları yerleri soruyorlar. Öğretmenler konu öğrenmede onlara sadece mentörlük yapıyor.

Akıllı takip sistemleriyle öğrenciler tam anlamıyla konuyu öğrenmeden geçemiyor. Öğretmen sistem üzerinden öğrencinin nerelerde takıldığını görüp ona uygun başka içerikler paylaşıp öğrencinin tam öğrenmesini sağlıyor, böylece başarı katlanıyor.

Tuğrul Alpi Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptıkları anlaşma ile eğitmen eğitimini yaygınlaştıracaklarının ve flipbook’lara özel okul eğitmenlerinin de ulaşacağı müjdesini verdi.

Alpi teknolojiye meraklı olanlara üç tane kitap tavsiye etti.

1- Koolab tarafından yayımlanan Nesnelerin İnterneti

2- Koolab tarafından yayımlanan Android Tabanlı Mobil Uygulama Geliştirme

3- Instaread Summaries tarafından yayımlanan Chaos Monkeys, Antonio Garcia Martinez
Canlanın kitapları görmek ve daha detaylı bilgi edinmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Kasaba.works Digital Agency