emincapa

Yazar ve geliştirici kitap editörü Mürsel Çavuş, Mayıs 2019 tarihinden beri düzenli olarak Youtube kanalında yazarları ve kitap dünyasının duayenlerini ağırlıyor. Her hafta Cuma akşamı saat 18.00’de yayınlanan programı takip etmek için siz de kanala abone olabilirsiniz.

Türkiye’de son dönemlerde şiir, roman, öykü kadar kurgu dışı kitaplar da gündeme geliyor. Yazar ve geliştirici editör Mürsel Çavuş iş kitaplarını ve kişisel gelişim kitaplarını takip edebileceğiniz yeni programını her hafta Cuma akşamı saat 18.00’de Youtube’ta yayınlıyor.

Çavuş programın amacını şöyle açıklıyor, “Ülkemizde git gide daha değerli kurgu dışı kitaplar yazılıyor. Yeni çıkan veya başvuru kaynağı olan, gözden kaçırılmaması gereken kitapları ve elbette yazarlarını okurlara tanıtmak ilk hedefimiz. Kitap yazmayı düşünenler kitabın nasıl üretildiğini, içeriğin nasıl hazırlanması gerektiğini, yazarların kitap yayınlatma süreçlerinde neler yaşadığını ilk ağızdan öğrenebilecek. Programa yayıncılık camiasında çalışan kişileri de davet ediyoruz. Böylelikle Türkiye’de kitap üretimi konusunda güzel bir kaynak yaratmış oluyoruz.”

Programa kimler katıldı?
Mürsel Çavuş’un ilk konuğu Sosyal Medya Canavarı kitabının yazarı Oğuzhan Saruhan oldu. Yaratıcı Marka Danışmanı Mustafa Can yayıncılık sektöründeki markalaşma süreçlerini ve yazarların nasıl marka olabileceğini anlattı.

Türk’ün Aklı Nasıl Çalışır kitabının yazarı İdil Sevil, Milyon Dolarlık Sözler kitabının yazarı Haluk Ziya Türkmen, Benim Sevgili Başkanım Ekrem İmamoğlu kitabının yazarı Şirin Mine Kılıç ve Muhasebenin Dijital Dönüşümü ve Mali Mühendislik kitabının yazarı İsmail Tekbaş program konukları oldu.

Süper Beynin Sırları-7 Adımda Kişisel Devrim kitabının yazarı Banu Gökcül beyni yöneterek hayatımızı nasıl yönetebileceğimizi uygulamalarıyla anlatırken, Gamze Berberci Çelik imzalı Erkek Ne Der Kadın Ne Anlar? Kadın Ne Der Erkek Ne Anlar kitabı vesilesiyle kadın erkek ilişkileri masaya yatırıldı.

HIV aktivisti ve Kırmızı Kurdele İstanbul’un Kurucusu Arda Karapınar hem Bana Bi’ Şey Olmaz HIV Pozitif Öyküler kitabını anlattı hem de HIV pozitif konusunda bilgilerimizi güncelledi.

Seslenen Kitap girişimiyle başarılı çıkış yapan ve sonra Storytel’in Ülke Müdürü olan Berk İmamoğlu Türkiye’de sesli kitabın hikayesini paylaştı. Ünlü ekonomist Emin Çapa hem Türkiye’deki ekonomik krizin yayıncılık sektörüne etkilerini hem de nasıl okuduğunu anlattı.

Taner Özdeş Duygusal Zeka kitabını, Toygun Atilla ve kitabında hikayesine yer verdiği gazeteci Mehmet Bozkurt İfşa kitabını ve FETÖ gerçeğini dile getirdi. Ceres Yayınları’nın kurucusu Tuğba Dedeoğlu Demir bir yayıncının yazarlardan beklentilerini aktarırken, Herkese Kitap Vakfı Kurucusu ve Başkanı Bülent Şenver köy okullarına nasıl kütüphane kurduklarını aktardı. Doktor Alp Sirman ise sağlık okur yazarlığı hakkında bilgi verdi.

Programın sonunda hem Mürsel Çavuş hem de konuklar kitap tavsiyesinde bulunuyor. Konuklar abone olan ve kanala yorum yapanlara kitaplarını hediye ediyor. Kısa sürede on binlerce izlenmeye ulaşan program için soru, yorum ve önerilerinizi info@murselcavus.com adresinden iletebilirsiniz.

Program Talu Medya’nın Çamlıca stüdyolarında çekiliyor.

Kasaba.works Digital Agency