Moro-mekan-(1)

Mahalle kültürü ve İspanyol tapas’larını aynı çatı altında buluşturan Moro, bir süre önce Teşvikiye’ye yerleşti. Kısa zamanda müdavimler edindi ve özellikle hafta sonları dolup taşıyor.

İstanbul Life Dergisi’nde yayınlanmıştır. Telif hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’ye aittir.

Tasarımı sade ve göz yormuyor. Ancak mekandaki uğultu bir süre sonra konuşurken birbirinizi duymanızı engelleyebiliyor. Sunumlar çok şık. Bardakların hepsi içkilere uygun, bir kokteyl sipariş ettiğinizde alelade bir bardakla gelmiyor. Birbirinden lezzetli 20 farklı kokteyl, Mutfak Sanatları Akademisi miksoloji eğitmeni Cevat Yıldırım imzalı. Yalnız mekanı çay veya kahve içmek için ziyaret edenler eli boş dönüyor. İyisi mi siz mekanın bar kısmında içkinizi sipariş etmeye hazırlanın.
Aynı zamanda WHY SO SER!OUS ekibinin müzik direktörlüğünü yapan DJ Gökberk, her cumartesi burada müzik yapıyor. Moro’da, lounge, chillout ve house tarzlarıyla herkesi müziğe doyuracağını söylüyor, denemeniz gerek.

Ne yenir?
Yemekler de atıştırmalıklardan hoşlananlar için oldukça ilgi çekici. Salmorejo pintxos, guacomole pintxos gibi her yerde bulamayacağınız özel tapas lezzetlerinin keyfini çıkarabileceğiniz bir mekan. Moro’da ayrıca patatas brava gibi ünlü İspanyol lezzetlerini de bulmak mümkün. Churros, mereng çikolatalı sosuyla orange cake tatlılarından biriyle kapanışı yapmayı unutmayın.

Hangi saatler arası açık?
Mekan haftanın her günü 16.00-04.00 arası açık.

Teşvikiye Mah. Ahmet Fetgari Sok. No: 35 Nişantaşı
Tel: 0212 231 10 15

Kasaba.works Digital Agency