sosyal-mesafeli-defter-serisi

Yazar ve geliştirici editör Mürsel Çavuş’un kaleme aldığı, Ceres Yayınları’ndan çıkan Sosyal Mesafeli Defter Serisi, Kendini Yeniden Tasarla, İşini Yeniden Tasarla ve İlişkilerini Yeniden Tasarla olmak üzere üç kitap-defterden oluşuyor. “Yeni normal” yaşam biçimimizin tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefleyen seri, şimdilik sadece kurumlara özel olarak basılacak.

Yüzlerce kitaba editörlük yapan, halen kitap yazma ve editörlük eğitimleri veren Mürsel Çavuş’un Kendini Yeniden Tasarla, İşini Yeniden Tasarla ve İlişkilerini Yeniden Tasarla adlı üç kitap-defterden oluşan Sosyal Mesafeli Defter Serisi, Ceres Yayınları tarafından yayına hazırlandı.

Mürsel Çavuş, Sosyal Mesafeli Defter Serisi’nin çıkış noktasını şöyle anlattı: “2020’de dört temel sorun ve ihtiyaç tespit ettim. Birincisi pandemi nedeniyle hepimiz sosyal mesafeye ihtiyaç duyuyoruz, mesafemizi korumaya devam etmeliyiz. İkincisi hayatımızdaki yeni normaller doğrultusunda yeni bir hayat tasarımına ihtiyacımız var ve bunu gerçekleştirmeliyiz. Üçüncüsü çevrimiçi hayata hapsolduk, bu nedenle çevrimdışı hayattaki olanaklarımızı arttırmalıyız. Dördüncüsü ise belirsizliğe bağlı olarak kaygı düzeyimiz ciddi oranda yükseldi, kaygılarımızı azaltmalıyız. Bugünlerde yapmamız gereken en önemli şeylerden biri; geleceğe dair inancımızı tazelemek ve motivasyonumuzu arttırmak olmalı. Sosyal Mesafeli Defter Serisi tüm bu ihtiyaçlarımıza cevap verebilecek.”

Kitap-defterlerin her biri bizde ‒kendimizle, işimizle ve ilişkilerimizle ilgili‒ farkındalık yaratacak 50 sorudan oluşuyor. Bu sorular bizi, “Başkasına değil, kendine yakınlaş” mottosuyla kendimize yönlendiriyor. Sosyal mesafenin getirdiği sorunlarla baş etmeye çalışırken bakış açımızı 360 derece genişletmemize olanak veriyor, uzun vadeli planlar yapmamızı teşvik ediyor. Sıcak ve samimi bir dille bizi düşündürüyor, sorgulatıyor, motive ediyor.

Bu serideki kitap-defterler aynı zamanda yazma becerilerimizi geliştiriyor. Belli bir süre çevrimdışı kalmamızı sağlayarak, bizi telefon bağımlılığından kurtarıyor ve kendimizle eğlenceli zaman geçirmemizi sağlıyor.

Nasıl temin edebilirsiniz?

Ceres Yayınları Yayın Yönetmeni ve Kurucu Ortağı Tuğba Dedeoğlu Demir, “Sosyal Mesafeli Defter Serisi’ni yılbaşına kadar set hâlinde ya da talep edilirse tek tek, kurumlara özel yılbaşı hediyesi olarak basacağız. Projelerde kurumların önceliklerine göre içeriği kısmen değiştirebiliyoruz. Kapağı da kuruma özel tasarlayabiliyoruz” dedi.

Projeyle ilgilenenler Mürsel Çavuş’a veya Ceres Yayınları’na e-posta gönderebilirler.
Mürsel Çavuş ile ilgili daha fazla bilgiye Hakkımda linkinden, Ceres Yayınları’na ise burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kendini Yeniden Tasarla

Günün ne kadarını başkaları için ne kadarını kendin için yaşıyorsun? Kendine gerçekten sorman gereken soruları sordun mu? Kendini tanıdığını düşünüyor musun? Her gün kahveni al, bir köşeye çekil ve bu deftere bir saatini ayır. Kendi cevaplarını bul.

Pandemi süreci her şeyi dönüştürürken değiştirilen değil, değiştiren ol. Kendini, işini, özel hayatını sen yönet.

George Bernard Shaw, “Hayat kendini bulmakla değil, kendini yaratmakla ilgilidir” derken bunu kastediyordu.

Buradan başla…

İşini Yeniden Tasarla

İşin hem toplum önündeki prestijini hem kazancını hem de yaşamında ne yaptığını büyük oranda belirler. Peki doğru işi seçtin mi? Çalıştığın iş seni mutlu ediyor mu? Daha farklı ne olabilirdi?

Bu çalışmadaki 50 soru işine, mesleğine, girişimine, gelecek planına bakışını değiştirebilir. Her gün bu deftere bir saatini ayırarak kendi cevaplarını bulabilirsin.

“Bir sonraki tatilinize ne zaman çıkacağınızı merak etmek yerine kaçmak zorunda olmadığınız bir hayat kurmaya çalışın” diyor Seth Godin.

Haksız mı?

İlişkilerini Yeniden Tasarla

Hiçbirimiz Robinson Crusoe gibi hayatımızı yalnız geçirmiyoruz. Çevremizdeki insanlardan hem etkileniyor hem de onları etkiliyoruz.

İlişkilerimizi yönetirken neyi kerteriz alıyoruz? Neyi önemsiyoruz? Çıkış noktamız doğru mu, rasyonel mi, gerçekçi mi? Bu bizi nereye götürüyor? Daha doyumlu, daha mutlu ve daha huzurlu belki de çılgın olmak için neye ihtiyacımız var?

Bu defter eş, ebeveynler, kardeşler, çocuklar, dostlar, arkadaşlar, hatta kurumlarla, liderlerle ilişkilerimize kadar her şeyi sorgulayıp bize yeni bir pencere açıyor.

Söz bu kez sende…

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency