dusunenadam

Kitap yazmak isteyen ancak hangi konuya öncelik vermesi gerektiğini, hangi formatta yazacağını yada kitabını hangi koşullarda nasıl yayınlatabileceğini bilmeyen pek çok kişi var. Yazdıklarınızın bir kitaba dönüşmesi, maddi-manevi olarak size belli kazanımlar getirmesi için ne yapmalısınız?

Kitap yazmak istediğinizde önünüze pek çok soru çıkar. Önce ne yazacağınıza karar vermeniz gerekir. Bu kitabı ne için istiyorsunuz? Ticari beklentiniz olacak mı? Sadece manevi tatmin mi arıyorsunuz? Okura ne vereceksiniz? Kitap yazma sürecinden ne öğreneceksiniz? Sizin bu sorulara verdiğiniz cevaplar piyasa gerçekleri ile ne kadar örtüşüyor?

Diyelim ki uzman olduğunuz konuda yazmaya karar verdiniz. Peki kitap yazdığınızda know how’ınızı nasıl saklayacaksınız? Her şeyi tek bir kitapta mı anlatacaksınız yoksa bir dizi kitap yapmanız mı daha mantıklı? Bu kitapların birbiri ile bağlantıları nasıl olacak? Kariyerinize katkı sağlamaları için nasıl kurgulanmalılar?

Kitabı yazdınız diyelim. Büyük bir yayınevinde kabul görür müsünüz? Yoksa küçük bir yayınevinin en popüler yazarı olmak mı sizin için daha doğru? Her şeyden önce doğru yayınevini nasıl seçeceksiniz?

Bir kitap editörü olarak yıllardır yüzlerce kitap projesine yayın danışmanlığı yaptım ve merak etmeyin; bu ve buna benzer sorular tüm yazar adaylarının kafasını karıştırıyor. Bire bir görüşmelerle yazar adaylarının aklındaki tüm soruları yanıtlıyor, onlara bir yol haritası oluşturmalarında yardımcı oluyorum.

Peki süreç nasıl işliyor?
1- Öncelikle yöneliminizi anlamak için size bazı sorular gönderiyor ve bunları cevaplamanızı istiyorum. Bunlar kariyer planınızda kitabınızı nereye ve nasıl konumlandıracağınıza dair bana fikir veriyor.

2- Bu soruların yanıtlarını aldıktan sonra aklınıza takılan tüm sorularınızı bana iletmenizi istiyorum.

3- Bire bir görüşmede sorularınızı yanıtlıyor, süreçle ilgili ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilendirmeleri yapıyorum.

4- Değerlendirme notlarımı bir yol haritasına dönüştürerek size ulaştırıyorum. Ulaşacağınız noktayı bildiğinizde ve elinize bir harita varken kitap yazma süreçlerini kolaylıkla yönetebilirsiniz.
Daha detaylı bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz;

info@murselcavus.com

Kasaba.works Digital Agency