tomtom

İstanbul son yıllarda açılan tasarım mağazaları ile bu konuda adını duyurmuş olan şehirlerle yarışacak hale geldi. Özgün ürünler arayanlar bu adresleri kaçırmasın!

İstanbul Life Dergisi’nde yayınlanmıştır. Telif hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’ye aittir.

Manner
Manner, basit bir fikirden yola çıkmış; daha iyi bir yaşam, daha iyi tasarlanmış yaşam alanlarıyla mümkün. Kendini bir yaşam tarzı markası olarak konumlandıran Manner, bir nesneye yeterince özen gösterirseniz o nesnenin kendine ait bir yaşamı olacağını ve sizin hikâyenizin bir parçası olabileceğini iddia ediyor. Tomtom Gardens’ta ulaşabileceğiniz Manner ürünleri uzman tasarımcılar, zanaatkarlar, ustalar, gezenler ve görenlerle oluşturuluyor. Sağlamlığa, uzun ömürlü olmasına, estetiğe çok önem veriyorlar. Burada ev tekstil ürünlerini, aksesuarları ve banyo ürünlerini bulabilirsiniz. Pazar hariç her gün 11.00-19.00 saatleri arasında açık.
Tomtom Kaptan Sok. Tomtom Gardens No. 8/14 Beyoğlu
Tel: 0212 806 02 88

Atölye 11
Karaköy’de dekorasyon camiasının iyi bildiği Levent ve Burcu Çipiloğlu’nun mekanı Atölye 11. Çipiloğlu çifti yaptıkları ev, ofis, mağaza dekorasyonu ve endüstriyel ürün tasarımı projeleriyle ün kazanmıştı, bunu Atölye 11 ile taçlandırmışlar. Mekanda tasarım ve dekorasyona meraklı herkesin ilgisini çekecek özel tasarım ürünler var. Takı seven ve stil sahibi kadınlar için aksesuarlar göz dolduruyor. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun baskı eserleri, kıyafetler, mücevherler yine Atölye 11’de bulabilecekleriniz arasında. Cumartesi hariç her gün 10.00-19.00 arası açık, cumartesi günleri ise kapanış saati 20.00’yi buluyor.
Mumhane Cad. No.47 Karaköy
Tel: 0212 272 67 61

Ham:m
2013’te kurulan Hamm Design mekan ve yapılar için obje üretme fikriyle yola çıkmış. Mağazalar çok talep görünce Hamm.com.tr üzerinden online satışa da başlamışlar. Doğal ve kaliteli malzemeler kullanarak el işçiliği ile üretilen ürünler, geleneksel üretim biçimlerini endüstriyel tekniklerle harmanlayarak yapılıyor. Unutulmaya yüz tutan zanaatkarlığa hak ettiği saygıyı geri kazandırmayı da amaçlayan mağaza tasarımcılarıyla, fikirden üretime her aşamada kolektif bir ruhla çalışıyor. Hamm tasarımları, günümüzün ‘kullan-at’ mantığından uzak, geleceğin antikaları olmaya aday. Mağazada iç ve dış mekan için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Pazar 11.00-17.00 arası, diğer günler 10.00-19.00 saatleri arasında açık.
Paşa Mah. Hasret Cad. No.53 Bomonti Şişli
Tel: 0533 155 25 93

Bou Art& Design
Bou Art& Design, Banu Çoruh ve mimar Şebnem Buhara tarafından kurulmuş. ‘Bedazzled-Object-Utility’ (Nesnenin kullanışlılığı ve büyüleyici güzelliği) ana fikrinden yola çıkıyorlar ve mekanlarında insan yaşamına değer katan, zamansız, detayları ile kalıcı olmayı hedefleyen ürünleri sergiliyorlar. Anna Torfs, Gilles Caffier, L’hibou, Naga, Rina Menardi, Vanessa Mitrani, Welton London gibi markaların aksesuar, aydınlatma, kanepe ve mobilyalarını burada bulabilirsiniz. Pazartesi günü kapalı. Pazar günü 11.30-19.00 arası, diğer günler ise 10.30-20.00 saatleri arasında açık.
Kemankeş Mah. Mumhane Cad. No.57/1 Karaköy
Tel: 0212 243 75 55

Derin Design
Modern ve kentsel yaşam biçimlerini basit çizgilerle ve sadelik üzerinden yorumlayan Derin Design Aziz Sarıyer, Derin Sarıyer, Defne Koz, Arif Özden, Gregers Tang Thomsen gibi tasarımcılarla çalışıyor. Kamusal alanlara özel mobilyalar, ofis, evlerdeki iç ve dış mekanlar için tasarım odaklı, uzun ömürlü, çevre dostu ve sürdürülebilir ürünlere odaklanıyor. Koleksiyondaki tüm ürünler aynı özellikleri ve ruhu paylaşsa da her tasarım kendi başına da değerlendirilebiliyor. Derin, her yıl yeni tasarımlar geliştirmeye ve uluslararası sahneye çıkmaya çok önem veriyor. Milan Design Week ve ICFF New York gibi uluslararası organizasyonlarda markayı görmeniz olası. Hafta içi 09.30-19.00, cumartesi 10.00-18.00 arasında açık. Pazar günleri ise kapalı.
Eren Sok. No.2 Eren Apt. Dikilitaş Beşiktaş
Tel: 0212 225 20 03

Haaz
Özlem Avcıoğlu’nun hayata geçirdiği Haaz’ın felsefesi ulaşılabilir, akıllı, çağdaş ve dayanıklı tasarım ürünlerini Türkiye’deki mimar ve kullanıcılarla buluşturmak. Otel, restoran, cafe, havaalanı gibi yurtiçi ve yurtdışı birçok mimari projeye ürün veren Haaz, her zaman iyi tasarıma odaklanıyor. Uzun yıllardır Tom Dixon, Moroso, Focarini, Gandia Blasco, BD Barcelona, Delightfull, Sancal, Magis, Fermob gibi markalarla iş birlikleri devam ediyor. Bunun yanında tamamlayıcı olarak dünyada tek ve sınırlı üretilen obje ve ulaşılabilir sanat eserleri ve aksesuarların da satışını yapıyorlar. Haftanın her günü 09.00-18.00 saatleri arasında açık.
Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No.3-B Güneş Apt. D.1 Şişli
Tel: 0212 230 96 00

Nurus
1927 yılında Nurettin Usta tarafından bir marangoz atölyesi olarak Ankara’da kurulan Nurus’u bir dönem ASO’ya kayıtlı ilk kadın sanayici olan kızı Birten Gökyay ve eşi Akın Gökyay devam ettirmiş. 1990’lara gelindiğinde ailenin üçüncü kuşağı olan Renan ve Güran Gökyay kardeşler, markayı uluslararası arenaya taşımış. Nurus’u bu noktaya getiren yaklaşım ise tasarım, üretim ve yönetim sürecinde sürdürülebilirlikten yana olmaları, gereksinim ve hayallerden ilham almaları. Nurus’ta çalışma alanlarına yönelik tüm mobilyaları bulabilirsiniz. Pazar hariç her gün 10.00-18.00 arası açık.
Büyükdere Cad. Karakol Sok. No.2 Levent
Tel: 0212 269 63 00

Nice to Have
İyi tasarımı ile daha iyi bir yaşamı hedefleyen Nice to Have, bunu başaracak tasarımcılara bünyesinde yer veriyor. Nice to Have ürünlerinde kaliteli malzeme kullanarak uzun zaman sonra bile göze hoş görünebilecek, hayat boyu kullanılabilecek dayanıklılıkta objeler üretiyor. Günlük hayatınızda sahip olmaktan mutluluk duyacağınız, incelikle yaratılmış, poster, kasnak, fonksiyonel ve kalıcı objelere yer veren markada ev, sanat, takı, kadın, erkek, yaşam kategorilerinden birçok özgün tasarımı görebilirsiniz. Oturma grupları, dolap, masa, sandalye, koltuk, aydınlatma ürünleri, ev aksesuarları, ev kozmetiği ve tekstili, saat ve yastık almak için buraya uğrayabilirsiniz. 10.00-18.00 saatleri arasında açık.
Eğitim Mah. Uğurelli Sok. Sadıkoğlu İş Merkezi 1Bina No.10 Kapı No.1A Kadıköy
Tel: 0216 380 08 28

Slow Public
Ege Soley’in kurduğu Slow Public, durmaya ve zamanın tadını çıkarmaya inanan bir marka. Seri üretimler yerine, sevgi, emek ve uzun zamanlar verilerek yaratılan ürünlere, yerel üreticilere ve doğal malzemelere güveniyor. Yaratım sürecini doğal akışına saygı duyuyor, tasarımcı ve zanaatkarı sadece istediğini üretmesi için destek oluyor. Burada yerli üreticileri ve markaları bulabilirsiniz. Epidotte, Melez Tea, Beng&Beng Design, Envanter Heritage, Northfox, Volare Moda, Blu Ceramics, Boho Design, One Square Meter, Yuka, El Quinto, Nyks, Floripa, Deux Lapins, Süt Organics, Papier Atelier, 1.Ce, Kiana, Muk Design, Kapka Slow Public’in çalıştığı markalar… Pazar hariç her gün 10.00-19.00 saatleri arasında açık.
Vişnezade Mah. Süleyman Seba Cad. No.83 Beşiktaş
Tel: 0212 227 09 22

Hiç Contemporary Crafts
Ahmet Gülkokan, Belkıs Balpınar, Emel Güntaş, Karen Chekerdijian gibi birçok tasarımcıyı ve Türkiye’nin her yerinden halı, demir, döşeme, dokuma, ahşap ve bakır ustalarını buluşturan Hiç Contemporary Crafts’ta aydınlatma ürünlerini, envai çeşit mobilyayı, eski ve yeni aksesuarları bulabiliyorsunuz. Malzemede de bakırdan pleksiye, ahşaptan demire tüm çeşitler mevcut. Eski ve yeni halılar, çantalar, heykeller, bez bebekler, camaltılar, hatta eski kitap ve dergiler de burada özgün bir ev stilini tercih edenleri bekliyor. Haftanın her günü 11.00-19.00 saatleri arasında açık.
Hacımimi Mah. Lüleci Hendek Cad. No.35 Beyoğlu
Tel: 0212 251 99 73

Kasaba.works Digital Agency