1

Yeni ev kuranlar, evlenen çiftlere hediye götürmek isteyenler, dekorasyon meraklıları… Bu dekorasyon adresleri tam size göre…

İstanbul Life Dergisi’nde yayınlanmıştır. Telif hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’ye aittir.

Armaggan
Armaggan, Anadolu’nun ev sahipliği yaptığı farklı medeniyet ve kültürlerin bıraktığı sanatsal ve zanaatsal değerleri çağdaş tasarımlar aracılığıyla yerel istihdam ve yerel malzemeyi ön planda tutarak el işçiliği ile mücevher, sanatsal obje, doğal boyalı eşarp, deri ve ev tekstil ürünleri üretiyor. Koleksiyonları sınırlı sayıda yapılan Armaggan ürünleri nesilden nesile aktarılabilecek kalıcılıkta. Armaggan aynı zamanda genç Türk sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacı ile Nuruosmaniye mağazasının üçüncü katında Armaggan Art&Design Gallery’i kurmuş. Pazar hariç her gün 09.00-19.00 saatleri arasında açık.
Mollafenari Mah. Ç. Nuruosmaniye Cad. No.65 Fatih
Tel: 0212 522 44 33

Beymen Home
1971 yılından bu yana Türk moda sektörünün yanı sıra, dünya lüks perakende sektörünün de önde gelen oyuncuları arasında yer alıyor. 400’den fazla dünya markasını bünyesinde bulunduruyor. Koleksiyonları dünyada best-in-class (sınıfının en iyisi) olarak kabul ediliyor. Mağazacılık deneyimiyle öne çıkan Beymen, müşteri ilişkileri anlayışı ve müşteri memnuniyeti uygulamalarıyla da örnek gösteriliyor. Toplam 35 bin metrekarelik alanda farklı mağazacılık anlayışlarını temsil eden 60 mağazası var. Bu yaklaşımla Beymen Home hem online’da hem de mağazaları ile Beymen kalitesini evlerimize taşıyor. Her gün 10.00-20.00 saatleri arasında açık.
Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. No. 23/1 Şişli
Tel: 0212 373 48 00

Crate+Barrel
1962’de Gordon ve Carole Segal çifti, Avrupa’ya balayı seyahatine gittiklerinde evleri için çok uygun fiyatlara, el yapımı cam eşyalar, iyi tasarlanmış sofra takımları ve seramik servis ürünleri almışlardı. Amerika’ya döndüklerinde, böyle ürünlerin burada olmadığını fark edip bu ürünleri Chicago’ya getirip ilk mağazalarını açtılar. Tasarımcılarla arkadaş olarak sadece kendilerine özel ürünler ürettirdiler, böylece burada satılan her ürünün bir hikayesi oldu. Mağaza yetkilileri müşterilerine ürünün nasıl yapıldığını, ne amaçla kullanılacağını ve tasarımının hikayesini de anlatıyor. Evinizi A’dan Z’ye döşeyebileceğiniz firmanın online satış sitesi olan crateandbarrel.com.tr’den de sipariş verebilirsiniz.
Zorlu Center Kat.1 Mağaza No.242 Zincirlikuyu
Tel: 0212 353 65 75

Ikea
Ikea iyi tasarımlı, kullanışlı ve kaliteli mobilya ve ev aksesuarını çok kişinin alabilmesi için düşük fiyatlarla sunma fikri ile yola çıktı. Evin her odası için dekorasyon çözümleri sunan, herkesin tarzına hitap eden Ikea, hangi stili tercih ederseniz edin, ürünlerin günlük ihtiyaçları karşılaması ve gereksiz detaylardan arındırılması için çalışıyor. Ikea İstanbul’da Bayrampaşa’daki Forum İstanbul ve Ümraniye mağazasında hizmet veriyor. Mağazaların içinde restoran ve çocuk oyun alanı da mevcut. Haftanın 7 günü 10.00-22.00 saatleri arasında açık.
Forum İstanbul Kocatepe Mah. Paşa Cad. No.1 Bayrampaşa
Tel: 444 4 532

Haremlique İstanbul
Caroline Koç ve Banu Yentür’ün ortak girişimi olan Haremlique İstanbul, ev ve kurumsal kullanım için yüksek kaliteli ürünlerden oluşan bir ürün gamına sahip. Modern İstanbul yaşamının gereklerini Osmanlı zarafeti ile birleştiren marka, zamansız ve rafine bir stil yaratmış. Sadelik, titiz işçilik, kaliteli kumaşların öne çıktığı Haremlique İstanbul koleksiyonları yüzde 100 mısır pamuğundan üretilmiş nevresim ve havlu takımlarından, özel tasarım peştemallerden, ev giyiminden ve diğer ev aksesuarlarından oluşuyor. Ayrıca evleriniz ve yatlarınız için özel ebat, tasarım ve monogramlı çalışmalar da yapılabiliyor. Haftanın 7 günü 10.00-22.00 saatleri arasında açık.
Levazım Mah. Koru Sok. Zorlu Center No.2/194 Zincirlikuyu
Tel: 0212 236 38 43

Koleksiyon
Koleksiyon’un temelleri mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara Demir Sanayi Sitesi’ndeki küçük bir metal atölyesinde atıldı. Koleksiyon’da mimar, mühendis, teknik yönetici ve uzman ustalardan oluşan 500 kişilik beyin takımı çalışıyor. Zanaat gücü, geniş tasarım hacmi, üretim kolaylıkları ile kültür ve iş merkezleri, konaklama ve dinlenme tesisleri, ofis ve ev ortamları için mobilyalar ve tasarımlar üretiyor. Koleksiyon, üretimde ve üründe Türkiye’de birçok konuda ilkleri gerçekleştirdi ve pek çok alanda tasarım ödülleri de aldı. Haftanın 7 günü 09.00-19.00 saatleri arasında açık.
Cumhuriyet Mah. Hacı Osman Bayırı Cad. No.25 Sarıyer
Tel: 0212 363 63 63

Mudo Concept
Mudo, 1964 yılında Beyoğlu Fitaş Pasajı’nda 12 metrekarelik bir dükkânda doğdu. Özgün mağazacılık anlayışıyla bir dünya markası olmayı başardı. Perakendecilik deneyimine hediyelik eşya, plak ve renkli fanila satışı ile başlayan Mudo’un en önemli özelliği global trendleri takip ederek dünya modasını müşterileriyle buluşturmasıydı. Mudo Concept müşterilerine iç ve dış mekan mobilyalarından, aydınlatmaya, banyo, mutfak ürünlerinden dekoratif&kişisel aksesuar çeşitlerine kadar uzanan 38 binin üzerinde çeşitle hizmet veriyor. 26 ilde kendine ait 115 mağazası var. Resmi tatiller hariç 09.00-18.00 saatleri arası açık.
Fulya Mah. Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. No.10 Mecidiyeköy
Tel: 444 68 36

Tepe Home
1997 yılında kurulan Tepe Home, aynı mekân içinde ve büyük alanlarda her türlü ev, ofis mobilyası ve ev aksesuarı sergileyen en büyük mağazalar zincirlerinden biri. Bugün yedi mağazası, 26 bayisi, iki deposu, bir fabrikası ile 110 bin metrekareyi aşan bir alana sahip. Mağazalarda her tür beğeni ve bütçeye yönelik ortalama 40 bin çeşit ürün teşhir ediliyor. Üretim tesislerinin esnek üretim yapısı sayesinde müşterilerine farklı seçenekler sunulabiliyor. Mağazalarında sergilenen yüzlerce koltuk modeli ve kumaş arasından istediğiniz kombinasyonu sipariş edebilir, ürünleri kısa sürede teslim alabilirsiniz. Tepe Home’un İstanbul’da beş mağazası var. Her gün 09.00-19.00 saatleri arasında açık.
Modoko Sanayi Sitesi 7. Sok. No.26 Yukarı Dudullu
Tel: 0216 364 12 01

Vakko Home
Şık evler için aksesuar, kumaş, yatak, banyo ve sofra koleksiyonları üreten Vakko, çok yönlü tasarım çizgisini Vakko Home ile iç mekanlara da taşınıyor. Vakko Home koleksiyonundaki masa örtüleri, peçeteler ve runner’lar ile keyifli sofralar hazırlanıyor. Vakko Home koleksiyonlarında ağırlıklı olarak keten, pamuk, saten ve bambu kumaşlar yer alıyor. Ürünlere mağazalar haricinde https://shop.vakko.com/tr/home online mağazasından da ulaşmanız ve eve sipariş edebilmeniz mümkün. Mağazada ayrıca çikolata gibi gurme ürünler de var. Her gün 10.00-20.00 saatleri arası açık.
Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. No.33 Şişli
Tel: 0212 248 50 11

Zara Home
2003 yılında kurulan Zara Home kısa zamanda 36 ülkede 388 mağazası ile hizmet vermeye başladı. Eve yönelik tüm ürünleri bulabileceğiniz, en yeni trendleri takip edebileceğiniz mağazalar yaratan Zara Home, Zara Home Turquia ile de gönülleri fethediyor. Zara kıyafetleri ile olduğu kadar kokuları, aksesuarları, tekstil ürünleri ve hediyelikleri ile de baştan çıkarıyor. Bu ürünlere https://www.zarahome.com/tr/ sitesinden de ulaşarak adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Haftanın her günü 10.00-22.00 saatleri arasında açık.
Büyükdere Cad. 22/A Şişli
0212 380 05 48

Kasaba.works Digital Agency