Bir yayınevi sahibi, bir genel yayın yönetmeni, bir kişisel gelişim uzmanı ve bir editör yani dört kadın bir araya gelince ne konuşur? Cevap veriyorum; temizlik. 

Meğer hepimizin bu konuda derdi varmış.
Biz yoğun bir şekilde çalışırken, evdeki eşyaların yerini değiştirmeyecek, uzun süreli mıç mıç bir ilişki yüzünden bizi yormayacak, işine güvenebileceğimiz, sigortası için kaygılanmayacağımız, her an elimizin altında olabilecek, kredi kartı ile de ödeyebileceğimiz, memnuniyeti düşünebilecek ve temizliği beğenmezsek tekrar yaptırabileceğimiz biri…

Aylarca çevremdeki herkesten iyi temizlik yaptığına ve huyuna suyuna kefil olabilecekleri birini önermesini istedim.
Temel sorun mesafe…
Yakında birini bulamadım, uzaktakiler gelmek istemedi.
Bir arkadaşımın önerdiği kadın Bodrum’a gitmiş, gün verdi ama üç hafta sonrasına…

Sonra mutlubiev.com’da çalışan Can Kıvanç geldi ofise. Temizlik mevzularından bahsettim, “Bizi dene” dedi, internetten sipariş verdim. Siteye Facebook ile giriş yaptım, kredi kartı ile ödeme talimatı verdim, hemen ertesi güne de ayarlayabildim.
Kadın tam vaktinde geldi, güleryüzlüydü.
Hiç ara vermeden çalıştı, eski temizlikçim sürekli “kıyafet ver, bardakları beğendim, götürebilir miyim, ekstradan iki günü daha öde” gibi şeyler söylüyordu, bu kadın herhangi bir talepte bulunmadı.
Oluşturduğum iş listesine harfiyen sadık kaldı. Formda yapılacak işlerin listesi vardı, hepsini yapıldı diye işaretledi. Mutlubiev bir temizlik ürünleri firması ile anlaşmış, promosyon ürün de getiriyorlar.
Her temizlikçinin sigortalanması yasasından sonra temizlikçinin sigortasını düşünmemek güzel bir duygu, sanki sorumluluğunuzu başkasına havale etmiş gibi hissettim.

Neticede gündelik temizlik açısından memnun kaldım, taleplerimden yaptıramadığım tek şey camların silinmesi oldu, onu da Can’a ilettim; “Can güvenliği yüzünden cam silmelerine izin vermiyoruz, onun ayrı bir ekibi var!” dedi. Mantıklı!

 

Kasaba.works Digital Agency