meltembeker

Meltem Beker kurucusu olduğu Pasta Atölyesi’nde düğününüzün en özel anlarından biri olan pasta seremonisi için düşlediğiniz pastayı tasarlayabileceklerini söylüyor. Tek sınır ise hayal gücünüz!

“İstanbul Life Dergisi’nde yayınlanmıştır. Telif hakları DBR’ye aittir.”

Düğün pastalarında kaç alternatif sunabiliyorsunuz?
Kişiye özel çalıştığımız için sınırsız alternatifiniz var. Gelen çiftlerimize geçmiş işlerimizi referans gösterip onların beklentilerinden yola çıkarak yeni konseptler yaratıyoruz. Her düğün ayrı heyecan. Gecenin en özel anlarından biri pasta kesme seremonisi. Biz de o heyecanı yaşıyoruz. Her organizasyon için farklı konseptler tasarlamaktan büyük heyecan duyuyoruz.

Pastalar git gide heykele mi dönüşüyor?
Görsellik önemli fakat ‘kusursuz pasta’ ancak lezzet ve görselliğin buluşmasıyla oluyor. Müşterilerimize kaliteli hizmet vermek için onların ne istediğini çok iyi anlayarak başlıyoruz işe. Davetin yapılacağı yerden, davet sahibinin kıyafet rengine kadar her şeyi öğrenip bu doğrultuda ilerliyoruz. İç yada dış mekan olması, düğünün hakim renkleri, mevsimsellik gibi detaylar pastaya yön verebiliyor. Gördüğünüz yada hayalini kurduğunuz herşeyi p astaya çevirebiliyoruz. Ekstrem örnekler konusunda bekarlığa veda partileri açık ara önde…

Pasta haricinde düğünler için hangi hizmetleri veriyorsunuz?
Kokteyller için şık ve lezzetli aperatif ikramlıklar hazırlayabiliyoruz. Pastalar, cookieler,maketler, cakepopslar, makaron ve beze kuleleri uzmanlık alanımız!


2015’te pasta trendleri
Meltem Beker, 2015’de maket pastaların yerini nihayet kaliteli malzemelerle hazırlanmış yüksek katlı düğün pastalarına bıraktığını söylüyor; “Zaman zaman hala cup cakelerden veya makaron’lardan hazırlanmış kule pasta sipariş edenler olmuyor değil. Ancak müşterilerimiz artık daha bilinçli… Butik pasta tasarım sürecinin büyük kısmını bizle buluşmadan önce tamamlıyorlar. Bu sebeple abartıdan uzak, daha natürel ve mevsimin etkisinde pasta istekleriyle karşılaşıyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Kışın, çilekli ve kremalı bir pasta yerine Antep fıstıklı ve lezzetli bir çikolata ganajla hazırlanmış ‘naked cake’ler favori. Biraz daha iddialı olup, hem sunumu hem de lezzeti ile konuşulmak isteyenler pastel tonlarda renklerle aranje edilmiş, yenebilir çiçeklerle bezenmiş pastaları veya metalik renklerin cezp edici uyumuyla kaplanmış pastaları tercih ediyorlar.”

meltem-pasta-dugun

 

meltem-dugun-cupcake

 

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency