CORTILETTO11

Tam anlamıyla küçük İtalya olarak adlandırabileceğiniz Cortiletto Pizzeria Teşvikiye’nin gözde mekanları arasına girmeyi kısa zamanda başardı.

İstanbul Life Dergisi’nde yayınlanmıştır. Telif hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’ye aittir.

Nişantaşı’nın arka sokaklarındaki bu küçük pizza dükkanı gerek dekorasyonu gerekse içeri girdiğiniz andan itibaren kulaklarınıza çalınan İtalyanca müzikleri ile sizi Türkiye’den uzaklaştırıp adeta İtalya’yı solumanızı sağlıyor. Bu şirin yerin hem full barı hem de arka tarafta üzeri açılabilen bahçesi var. Mekan sahibi pizza eğitimini İtalya’da almış ve burada küçük bir aile işletmesi kurmuş. Pizzaların hamuru üç gün boyunca mayalanıyor, bu sayede hamuru ağızda dağılan bir kıvamda. İtalya’dan getirilen pizza fırını kadar yine oradan getirttiği un, bu özel pizzaların lezzetine lezzet katıyor. Menüdeki pizzaları ek malzemelerle damak zevkinize göre değiştirebilirsiniz.

Ne yenir? Special pizzaları Cortiletto görsel olarak ve lezzet olarak peynir severlere hitap ediyor. Pizzalar da iddialı. Tamamen İtalyan usulüne uygun olarak yapılan tiramisu ile bir fincan Americano’yu denemelisiniz. Favori tatlı dulce de leche soslu cheesecake. Dulce de leche nam-ı diğer süt reçeli. Karamele benzeyen, Arjantin’e has bu reçeli, cheesecake ile servis ediyorlar. Mutlaka dulce de leche soslu cheesecake tercih edin. Reçel Türkiye’de yaşayan bir Arjantinli’den alınıyor.

Hangi saatler arası açık? Pazartesi-Cumartesi günleri 12.00-23.00 arası açık. Pizza fırını 22.00’de; mutfak 22.30’da kapanıyor. Pazar kapalı.

Teşvikiye Mah. Ahmet Fetgari Sok. No:22 Şişli
Tel: 0212 224 05 55

Kasaba.works Digital Agency