Capricorn-mekan-1-(2)

Ortaköy’de Zuma’nın yerinde açılan Capricorn, deniz ürünleri lezzetlerinin en iyi içerikler kullanılarak basit ve sağlıklı pişirme yöntemleriyle sunulduğu bir restoran.

İstanbul Life Dergisi’nde yayınlanmıştır. Telif hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’ye aittir.

Akdeniz’in geleneksel tatlarını, deniz ürünlerini yepyeni bir konseptle Boğaz’a taşıdı Capricorn. Deniz ürünleri restoranı olarak alışılmış balık restoranlarından ayrışıp yemekleri özel reçetelerle sunuyor.
Capricorn’un bir özelliği de paylaşmayı sevenler için alternatif büyük tabak seçeneği sunması. Restoran 300 kişi ağırlama kapasitesine sahip. İki katlı geniş iç alanı ve Boğaz manzaralı terası da can alıcı. Zengin kokteyl menüsü de yemekleri kadar iddialı. Ambiyans kadar müzik konusunda da iddialılar.

Ne yenir? Capricorn; acı sos ve limonla harmanlanmış buzda istiridyeden deniz mahsulleriyle hazırlanmış ev yapımı makarnaya kadar pek çok seçeneğe sahip. Taze ev yapımı makarna, Spaghetti Alla Chitarra, ıstakozlu, midyeli, karidesli veya karışık deniz mahsullü olarak farklı alternatifler ile hazırlanırken, sıcak başlangıçlardan Ağır Ateşte Pişmiş Bebek Ahtapot şeflerin yaratıcılığını ortaya koyuyor. Kişniş, acı biber, misket limonu, kavurga, rakılı aioli; Levrek Ceviche de denenmesi gerekenler listesinde.

Hangi saatler arası açık? Haftanın her günü 12.00-02.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor.

Salhane Sok. No:7 Ortaköy Beşiktaş
Tel: 0212 259 41 00-01

Kasaba.works Digital Agency