imzagünü storyboard

Mürsel Çavuş tarafından hazırlanan ve Yitikülke Yayınları’ndan çıkan Yaratıcı Yazarlık Defteri ile hem yazma disiplini kazanacak hem gerçek sesinizi keşfedecek hem de yazma konusunda kendinizi geliştireceksiniz. Kitap ilk kez Tüyap Kitap Fuarı’nda satışa sunulacak.

Yazmak disiplin işidir, ancak çok çalışarak iyi bir yazar olabilirsiniz. Yaratıcı Yazarlık Defteri, içerisindeki sorularla sizi her geçen gün daha iyi bir yazara dönüştürmek için tasarlandı. Bu defter hayal gücünüzü ve yazma becerilerini geliştirirken, gizli yönlendirmeleriyle içinizdeki sonsuz potansiyeli ortaya çıkarıyor. Neyi yazmaya daha yetenekli olduğunuzu anlayacak, kendinizi, olayları ve anlatmak istediklerinizi nasıl anlatacağınızı kavrarken aynı zamanda çok eğleneceksiniz.

21 yıldır yüzlerce kitaba editörlük yapan ve kitap yazmak üzerine eğitim seminerleri veren Mürsel Çavuş, Yaratıcı Yazma Defteri’nin çıkış noktasını şöyle anlatıyor, “Öğrenme yüzde 10 formal, yüzde 20 öğretmen-öğrenci ilişkisi ile yüzde 70 oranında ise deneyimle mümkün. Yaratıcı Yazarlık kursları veya yazmayı öğreten kitaplar teorik bilgiler içeriyor. Bu bilgiler pratikle desteklenmeli. Bu defter her gün pratik yapmanızı sağlıyor. Her bir sorunun işlevi farklı… Bazı sorular diyalog yazmayı, bazıları mekanı tasvir etmeyi, bazıları duyguları anlatabilmeyi bazıları da hayal gücünü geliştirmeyi amaçlıyor. Hangi türde yazmayı seveceğinizi keşfetmek için değişik egzersizler de mevcut. Böylece Yaratıcı Yazarlık Defteri’ni tamamladığınızda kendinize ilgili yeni birçok şey öğrenecek ve ne kadar geliştiğinizin siz de farkına varacaksınız.”

Yaratıcı Yazarlık Defteri Türkiye’de yayınlanmadan önce Amazon.com’da yayınlanmış ve Amerika dahil 11 ülkede İngilizce olarak satışa sunulmuştu. Türkiye’de Yitikülke Yayınları tarafından basıldı. Mürsel Çavuş, 13 ve 14 Kasım 2018 tarihlerinde saat 14.00’te kitabını Yitikülke standında (2. Salon) imzalayacak ve Aralık ayında tüm kitapçılarda bulunabilecek.

Defteri nasıl kullanmalısınız?
Her gün egzersizlerden bir tanesini seçin. Burada en önemli şey gününün belli bir saatini yazmaya ayırmanız ve yılmadan yazmaya devam etmeniz. Metinleri yazarken kendinizi gözlemlerseniz hangi alanlarda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini anlayacak ve bu konuyla ilgili daha çok egzersiz yaparak daha iyi bir yazara dönüşeceksiniz. Arkadaşlarınızla bir yazarlık grubu oluşturup hep birlikte yazarsanız, metinlerinizi karşılıklı değerlendirebilirsiniz. Bu da gelişiminizi daha da hızlandırır.

Yaratıcı Yazarlık Defteri eğitim videoları ve içerikleri ile de destekleniyor. www.murselcavus.com sitesindeki Yaratıcı Yazarlık E-Bülteni’ne üye olarak videoların ve bazı ipuçlarının e-postanıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Defter bittikten sonra en beğendiğiniz yazınızı info@murselcavus.com e-posta adresine gönderdiğinizde ise yaratıcı yazarlık kursu, editörlük hizmeti, kitap danışmanlığı veya kitap yazma seminer daveti kazanabilirsiniz.

Mürsel Çavuş kimdir?
Bulgaristan, Haskovo’da dünyaya geldi ve 1978 yılında İstanbul’a yerleşti. İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Bitirme tezi olan ‘Basın Sözlüğü’ Cumhuriyetin 75. yılında basılmaya değer üç eserden biri görülerek üniversite tarafından basıldı. 21 yıl boyunca birçok dergide editör, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak çalıştı. Kişisel gelişim, seyahat ve gastronomi alanında pek çok kitapta editörlük görevi üstlendi. Hala kitap danışmanlığı, geliştirici editörlük yapıyor ve pek çok dergide makaleleri yayınlanıyor.
www.murselcavus.com

Kasaba.works Digital Agency