telefon

Telefon, birinin ilgisini üzerinizde tutmanın en güzel yolu, aynı zamanda aranızdaki buzları kırmanın da… Tek yöntem mesajlaşmak da değil üstelik!

Elele Dergisi’nde yayınlanmıştır. Telif hakları DBR’ye aittir.
Flört fotoğrafları klasörü
Yeni tanışmışsınız, ona çok güzel bir fotoğraf göstermek için birazcık yakınlaştınız. O da ne? O güzel fotoğrafınızı ararken arka arkaya geçenler gece barda çekilmiş sarhoş ve rezil olanlar mı? Hemen cebinizin ekranından uzaklaştı değil mi? Olmadı bu! İşte bu günleri düşünerek, en güzel, en çarpıcı fotoğraflarınızı bir klasörde toplayın. Böylece kazaya mahal vermeden, en hoş olanları onunla paylaşabilirsiniz. Diğerlerini silmek istemiyorsanız başka bir klasöre toplayın.

Oyunlarla iletişim
Erkekler cep telefonunda oyun oynamaya bayılır. Eğer ilk buluşmanızda konuya nereden gireceğinizi bilmiyorsanız ona cep telefonuyla hangi oyunu oynamayı sevdiğini sorun. Oyunu bilmiyorsanız hemen indirin, oyunu size öğretmesine fırsat tanıyın. Yapacağınız küçük bir maç aranızdaki yakınlaşmayı arttıracak. Bu oyunu arada karşılıklı oynamak hoş olabilir. Özellikle de, ‘neredeydin, ne yaptın, niye benimle ilgilenmiyorsun?’ mesajları yerine çok iyi gider.

Cesurca bir hareket!
Çok mu cesursunuz? Öyleyse bunu da denemelisiniz. Yeni tanıştınız ve telefon numaranız henüz onda yok. ‘Cep telefonunu bir dakika alabilir miyim?’ diye sorun. Sonra da kendi numaranızı kaydedin. Daha da cesursanız, isminiz yerine ‘partideki harika kız’ ya da size hitap ettiği şekilde kaydedebilirsiniz. Çok muhafazakar değilse, bu candan tavrınız onu etkileyecektir!

Neyi dinlemeyi seviyorsunuz?
Müzik nasıl romantik yemeklerin eşlikçisiyse, bir flörtün başlangıcında da size neden eşlik etmesin? Müzik listelerinizi karşılaştırmayı deneyin, hangileri ortakmış göz atın, bilmediğiniz şarkıları size dinletmesini isteyin ya da siz ona favorilerinizi dinletin. Böylece aranızda hoş bir oyun başlayacak.

Bizim bir fotoğrafımızı çeker misiniz?
Karşınızda duruyor, eriyip bittiniz ama tanışacak bir ortam yok mu? Yanına gidip en masumane ifadenizi takınarak ‘Merhaba, rica etsem fotoğrafımızı çeker misiniz?’ diyebilirsiniz. Kesinlikle karşısındaki güzel kızı kırmak istemez. Ayrıca bu soruya kim hayır diyebilir? Böylece ilk adımı siz atmış olursunuz, hem de reddedemeyeceği bir şekilde… Sonrasında, ‘Adım Selin bu arada…’ diyerek tanışmak, sohbeti koyulaştırmak sizin elinizde…

YAPMAYIN
• Kızgınken, alkollüyken, çok üzgünken mesaj atmayın. Muhtemelen alakasız bir şey göndereceksiniz.
•  Telefonla mesajlaşmaktan hoşlanmıyor olabilir. Bu konuda ısrarcı olmayın.
•  Yüz yüze görüşmek her zaman telefonla konuşmaktan ve mesajlaşmaktan iyidir. Mesajlaşmaya harcayacağınız uzun saatleri onu görmek için kullanmaya çalışın.
•  Boşluğa düştüğünüzde eski sevgilinize mesaj atmayın.
•  Sırf mesaj atmak için mesaj atmayın. Canınız sıkılıyorsa kendinizi başka şeylerle oyalamayı deneyin, her zaman müsait olmayabilir.

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency