broş2

Şık bir davete giderken hem sade hem şık olmak mı istiyorsunuz? Size hiçbir zaman eskimeyen bir modadan önerimiz var. Bu aksesuar ile karakterinizi ve düşüncelerinizi anlatırken şık olmanın da keyfini çıkarın.

Centaur Dergisi’nde yayımlanmıştır.

Broş denildiğinde aklımıza bir sembol gelir her zaman. Aslında sadece bir sembolden ibaret değillerdir. Tamamen kendi yaratıcılığınıza ve bakış açınıza kalmış. Aksesuarınızı kendiniz yapmanın tadına varın.
Sharon Stone’u hatırlayın. 1998 yılında kocasının beyaz gömleğini bir iğne yardımıyla yusufçuk şekline getirip kendi elbisesine takmıştı. Kırmızı halı üzerinde broşu çok ilgi görmüştü. Tarzınızı konuşturmak için çok da çaba harcamanız gerekmiyor.
Sabun ya da kurşun kalemle seçtiğiniz kumaşa 10-15 adet çiçek parçası çizerek kesin. Papatyayı ortadan ikiye katlayın. İkiye katladığınız papatyayı bir kat daha, yani üçe, katlayın. Ucu sivri kalan kısmı ortasına kullanacağınız düğme veya çiçeğe yapıştırın. Pizza dilimleri gibi ilk katı uç kısımlarından boş kalmayacak şekilde bir düzleme yapıştırın. Yapıştırmanın kolay olduğu polar kumaşları tercih edebilirsiniz. Doğal bir görünüm vermek için kumaşları gelişigüzel şekilde yapıştırın. Fularınızın rengine uygun düğme ya da boncuklarla süsleyebilirsiniz.
Örgü örmeyi seviyorsanız değişik şekiller örerek broşlar tasarlayabilirsiniz.

bros1Broşları nasıl kullanabilirim?
Broşları takması kolay olduğu için aslında uygun gördüğünüz her yerde kullanabilirsiniz. Örneğin elbisenizin askısına elbisenin rengine ve desenine uygun bir broş satın alıp takabilirsiniz.
*Çantanızın askısına veya uygun bir yerine de broş takabilirsiniz. Çantanız bu küçük aksesuarınızla hoş bir görünüme sahip olacak.
*İş kıyafetlerinin monotonluğu içinde kaybolmak zorunda değilsiniz. Yüksek yaka bir bluzun yakasında kullanacağınız broş tüm sıradanlığı üzerinizden alır götürür.
*Takım elbisenizin ceketinin de bir broşa ihtiyacı var. Gömleğinizin düğmelerini de küçük ve farklı broşlarla süsleyebilirsiniz.
*Saçlarınıza da broş takabilirsiniz. Bazı butiklerde saç için yapılmış çok hoş broşlar var. Mesela elmas broşlar çok sade ve şık bir görünüm yaratıyor. Beyaz altın, pırlanta gibi seçenekleriniz de var.
*Soğuk kış günlerinde kabanın içindeki sıradan görüntünüzü yok etmenin yolu da broşlardan geçiyor. Çizmenizin bir kenarına veya eldiveninizin üzerine takacağınız broş ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

“Eğer içinde bulunduğum ruh halimi anlamak istiyorsanız taktığım broşlara bakın.” diyor Madeleine Albright.

Hayvanları ne kadar önemsediğinizi bir kez daha belirtmeye ne dersiniz? Hayvan motifleri havyan severlerin en çok kullandığı broş şeklidir. Kelebek, arı, yusufçuk en çok kullanılan hayvan motifleri.
Belki de bir doğaseversiniz ve sevginiz içinizde kalsın istemiyorsunuz. Doğa motiflerinde çiçek, yaprak, ağaç gibi motifler en çok kullanılan motifler arasında.
Kendinizi bugün aşkolik ve romantik hissediyor olabilirsiniz veya sevgilinizden ayrılmış, kalbiniz kırılmış olabilir. Duygularınızı broşlarınızla dışa vurun. Belki kırık bir kalp, belki de Romeo ile Juliet yakanızda anlam kazanacak.
Osmanlı tarihimizin de pek çok ünlü motifi var. Osmanlı motifli küpeler veya bir bileklik ile hem şık bir kombin oluşturup hem de tarihin arka odalarından seslenebilirsiniz.

Tasarlamak ve üretmek tamamen size kalmış. İstediğiniz şekilde kombinleyin. Günün sıradanlığına fark katın.

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency