sircaci2

İpek Özmen ve Özlem Eren’in açtıkları Sırçacı 14, Bebek trafiğinden sıkılanların kaçış noktası haline gelmiş ve Yeniköy’ün en popüler mekanları arasına girmiş.

İstanbul Life Dergisi’nin Mayıs 2014 sayısında yayınlanmıştır. Telif hakları DBR’ye aittir.

Özlem Eren ve eşinin ev partileri markalaşınca, İpek Özmen ile bir ortaklığa girmişler. Yarısı açık, yarısı kapalı Sırçacı 14, deniz kenarında olmasa da mahalle kültürünü yaşatan gayet ferah bir mekan.
Mekanın mutfak danışmanlığını Ömür Akkor üstlenmiş ve kalıcı bir menü hazırlamış. Kahvaltıdan akşam yemeğine hatta gece içilecek kokteyllere kadar her konuda iddialılar. Ortaklardan biri Gaziantepli olunca yörenin sunumu ve yemekleri de menüde yerini almış. Mesela kahvaltıda Kabarık Top Mücverler, Muhammara, kahvaltıdan Mıhlama, Fıstıklı Sırçacı14 Katmeri ve Eggs Benedict revaçta. Tabii bu lezzetleri İstanbul damak zevkine göre “az yağlı” bir revizyondan geçirmişler. Kuzu incik pie, somon sufle, dana etli lazanya ve dil balığı favori lezzetler. Somon sufle gayet başarılı, tobleronlu cheesecake ise şahane. Somonla doymazsınız ama zaten tatlı yemek için bir bahaneniz olmalı burada…

sircaci
Mekanın barı Doğukan Ateşok’a ve onun kokteyllerine emanet. Espresso ve kahlualı ‘George Clooney’, çilek, fesleğen ve frambuazlı ‘Julia Roberts’, yeşil elma ve fesleğenli ‘Miranda’ ve armut ve biberiyeli ‘Adriana’, Ananaslı “Sponge Bob”, kişnişli “Oyunbozan”, salatalık ve kivili “Kiwilization” dikkat çeken kokteyller.
Mekanın dekorasyonunu Kitchen-İst yapmış ve gelenekselle modernin harmanını çok iyi hissediyorsunuz, en dikkat öğeler ise Özlem Eren’in annesi Ayşe Kaynak’ın minyatürleri. Tabii bir de
sunumlarda kullanılan Gaziantepli zanaatkarların el işi bakır servisleri. Sözün özü sabahtan gece yarısına kadar her zaman keyifle gidilebilecek bir mekan.
Fiyatlar böyle bir mekan için normal seviyede. Başlangıçlar 8-35, salatlara 24-28, ana yemekler 32-46 lira aralığında. Alkollü kokteyller 30 lira civarında, yanında V işareti olanlar ise 16 liraya alkolsüz alınabiliyor, üst segment şarapları ve köpüklüleri de tadabilirsiniz. Hafta sonları DJ performansı da var. Mekan akşamları bir preclub’a dönüşüyor. Haftanın her günü 09.00-02.00 saatleri arasında açık.

Yeniköy Mah., Köybaşı Cad. No:48 İstanbul
Tel: 0212 299 50 16

 

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency