seksi1

Seksin zirve noktası olarak tanımlayabileceğimiz orgazm, kimimizin seksteki tek amacı kimimizinse baş belası. Peki Orgazmı daha iyi tanımak ister misiniz? Orgazm ile ilgili bilmedikleriniz, merak ettikleriniz ve daha bir çok sorunun cevabını bu satırlarda bulabilirsiniz.

Elele dergisinde yayınlanmıştır. Telif hakları DBR’ye aittir.”


Vajinal ve klitoral orgazm
Klitoral orgazm, klitorisin uyarılmasıyla oluşan orgazma verilen isim. Klitoral orgazm yaşamak, klitorisin yeri belirgin olduğu ve uyarmak kolay olduğu için vajinal orgazma göre daha kolay. Vajinal orgazmın varlığı zaten hala bilimsel olarak tamamen kabul görmüş değil. Bazı bilim adamları ‘G noktası’nın uyarılmasıyla oluşan vajinal orgazmın varlığını kabul ederken, bazılarıysa orgazmın ancak klitorisin uyarılmasıyla mümkün olduğunu iddia etmektedir. Dölyolunun bitişinde ön duvarda olduğu iddia edilen ‘G noktası’nın varlığı da hala bir tartışma konusu. Vajinal orgazmı savunanlara göre, çok ufak olan bu noktaya ilk dokunulduğunda, yoğun bir işeme güdüsü duyuluyor, ancak ilk on saniye içinde bunun yerini cinsel güdüler alıyor. Çoğu kadın ilk anda hissettiği güdüyü bastırmak için psikolojik olarak kendini çok fazla kasıyor. Bu nedenle de ‘G noktası’nın keşfedilmesine rağmen cinsel hazzı yaşayamıyor.

Sayılarla orgazm
• Erkekler ortalama dört dakikada orgazma ulaşabilirken, bir kadının orgazma ulaşması 5-20 dakikayı alabiliyor.
• Kadın orgazmının erkeğin orgazmından yedi kat güçlü olduğu iddia ediliyor.
• Test sonuçlarına göre hafif bir orgazmda 3-5, şiddetli bir orgazmda 8-12 arası kasılma oluyor.
• Bilimsel araştırmalara göre, orgazm süresince beynin merkezindeki 30 ayrı parça harekete geçerek kadının acı hissetmesine bile engel olacak kadar büyük bir coşku ve aşırı mutluluğa neden oluyor.
• Erkekte orgazm 5-15 saniye sürerken, kadının orgazmı 20 saniyeye kadar çıkabiliyor.
• Bir kadın orgazm olduktan 10-15 dakika sonra yeniden orgazm olabiliyor.

orgazm1

Orgazm için küçük tüyolar
• Orgazm olabilmek kendini rahat bırakmayı gerektiriyor. Sarhoş olmaktan bile rahatsız olan otokontrolü yüksek bir kadın olabilirsiniz, ama yatak, otokontrolü dışarıda bırakmanız gereken yer.
• Her kadının vücudunda beğenmediği yerler olabilir. Kimimiz selülitlerimizden endişe ediyoruz, kimimiz göbeğimizden ama şimdi tüm tasalarınızı bir kenara bırakın. Yatakta siz bir tanrıçasınız, tek hatırlamanız gereken bu.
• Egosu yüksek kadınların orgazm olmakta daha çok zorlandığı söyleniyor. Çünkü ego, orgazmı erkeğe teslim olmak ve ona yenilmek olarak algılıyor. Bu yüzden egonuza söz geçirmeyi öğrenmenin tam zamanı.
• Kadının üstte olduğu pozisyonlar, kadının kendisini en çok uyaracak noktayı bulmasını kolaylaştırdığından orgazmı da kolaylaştırıyor.
• Kadının orgazm olabilmesi için partnerine güven duyması şart.
• Orgazm sadece fiziksel uyarılmaya bağlı değil beyinsel de işleyen bir süreç, bu nedenle fiziksel olarak ne kadar iyi bir seks yaşarsanız yaşayın, iş beyninizin içinde bitiyor, sakın unutmayın!

Orgazm için egzersiz zamanı: Kegel egzersizleri
Kegel egzersizleri, pelvis kaslarını güçlendirdiği için seks sırasında cinsel hazzı artırıyor. Öncelikle pelvis kaslarınızı keşfetmelisiniz. İdrarınızı yaparken idrarı yarıda kesmek istediğinizde hangi kaslarınızı kullandığınıza dikkat edin, işte pelvis kaslarınızı buldunuz. Şimdi yapmanız gereken, bu kaslarınızı her gün düzenli olarak çalıştırmak. Üstelik bu egzersizleri gün içinde her yerde rahatlıkla yapabilirsiniz, merak etmeyin dışarıdan bu egzersizleri uyguladığınız anlaşılmaz. Pelvis kaslarınızı 3-10 saniye süreyle kasın ve bu kadar bir süre ara verin. Bunu arka arkaya 5-10 kez uygulayın. Bu egzersizi günde beş kez yapmanız sizin egzersizlerden maksimum fayda görmenizi sağlayacak.

10 adımda orgazm taklidi yapma rehberi
Orgazm taklidi yapmak yerine orgazm olmayı öğrenmeniz cinsel mutluluğunuz için çok önemli. Ama yine de orgazm taklidi yapmanız gereken durumlar olursa diye işte size bir yol haritası:
1. Adım: Sırtınıza 45 derece eğim verin ve hızlı hızlı nefes almaya başlayın.
2. Adım: “Evet, evet!”, “Sakın durma!” gibi klasikleşmiş repliklerin söylemeye başlayın.
3. Adım: Bu replikleri söylerken partnerinizi övecek replikleri de ihmal etmeyin. “Harikasın!” şeklinde bir örnek verelim, daha kırmızı noktalılarını sizin yaratıcılığınıza bırakıyoruz.
4. Adım: Dayanma gücünüzün kalmadığını gösterecek hareketler yapın. Yastığı yumruklamak, yatağın kenarını sıkmak gibi…
5. Adım: Aman çığlıkları unutmayın.
6. Adım: Partneriniz pozisyon değiştirmeye veya soluklanmaya kalkarsa kesinlikle izin vermeyin. Onu devam etmeye zorlayın.
7. Adım: Parmağınızı emmek olmazsa olmazlardan!
8. Adım: Çığlıkların dozunu artırın!
9. Adım: Ve şimdi zirve zamanı! Son bir çığlık atın ve bütün vücudunuzu kasın, özellikle ayak parmaklarınızı gerin ve kilitlenmiş gibi kalın. Bu sırada Kegel egzersizleriyle pelvis kaslarınızı sıkın bırakın, sıkın bırakın.
10. Adım: Bütün kaslarınız boşalmış gibi kendinizi külçe şeklinde bırakın. Hele bir de titreme taklidi yapabilirseniz ‘Orgazm Oscarı’nı kesin alırsınız.

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency