wollex

Tamam bir Limuzin, bir Ferrari ya da bir Royce Royce değil ama herkes ilk arabasının şöyle havalı bir şey olmasını hayal etmez mi? Hem bu havalı ikili sizce de daha iyisini hak etmiyor mu? Bebek arabaları şimdi hem çok güvenli hem de çok şık modellere sahip.


Harper’s Bazaar Dergisi’nin Baby&Kids ekinde Nisan 2015 tarihinde yayınlanmıştır. Telif hakları Turkuvaz Dergi grubuna aittir.

arabapdf

Bebek arabası seçerken birçok ebeveynin ilk önceliği güvenlik oluyor. Araba bebeğinizin kilosuna, yaşına uygun olmalı, güvenlik testlerinden geçmiş ve sertifikaları tam olmalı. Kurulum ve kullanım bilgilerine uygun hareket edilmeli. Bebeğinizi aracına yerleştirmeden önce aracın tamamen açıldığından ve kilitlerinin yerlerine oturduğundan emin olmalısınız. Emniyet kemeri de seyahat boyunca takılı olmalı. Oturma ünitesinin bebeklerin ergonomisi ile uyumu olması, oturma şiltesinin kalınlığı, kumaşın terletmemesi, sırt ve ayak dayanağının ayarlanabilmesi, bel ve boyun destek pedleri de bebeğin rahatı için önemli ayrıntılar… Bebeğinizin oturma ve yatma şekline göre arabasının sırtını ayarlayabilmelisiniz. Bebek arabalarındaki tente, yağmurluk ve ayak örtüsü bebekleri yazın güneşten, kışın soğuktan ve yağmurdan koruyor. Bebek arabanızı kullanırken güvenlik için şu tedbirleri almanız da önemli;
* Bebeğinizi hiçbir zaman arabasında yalnız bırakmayın.
* Bebeğinizi yerleştirmeden önce arabanın tam açıldığından emin olun.
* Bebeğinizin emniyet kemerini arabaya oturduğunda hemen takın.
* Bebeğinizin ayına göre oturma pozisyonunu ayarlayın.
* Hava şartlarına göre tente, güneşlik, koruyucu ve ayak örtüsü kullanın.
* Çocuklarınızı arabayı açma kapama anında ve aparatların yerini değiştirme esnasında arabadan uzak tutun.
* Emniyet kemerini takarken parmak sıkışmasına karşı parmaklarını kemer tokasından uzak tutun.
* Bebek arabasını sürmediğiniz anlarda mutlaka fren konumunda hareketsiz hale getirin.
* İkiz arabaları hariç diğer arabalara birden fazla çocuk oturtmayın.
* Kullanılmadığı zamanlarda bebek arabasını katlayın, kilidini kapatarak katlı halde muhafaza edin.
* Bebek arabasının sepetinde ve itme sapında ağır yük taşımayın.
* Çocuğunuz içindeyken bebek arabası ile merdiven veya yürüyen merdiven kullanmayın.

Bebek arabası alırken…
Güvenlik Standartları: Alacağınız bebek arabası güvenlik standartlarına uygun olmalı.
Tente: Ayarlanabilir tente bebeğinizi güneşten, yağmurdan ve rüzgardan korumalı!
Emniyet Kemeri: Bebek arabalarının emniyet kemeri en güvenli çeşit olan, beş noktalı emniyet kemeri olmalı.
Ayarlanabilir oturma yeri: Yeni doğan bebekler için arabalarda tam yatabilen sırt desteği olmalı!
İtme Sapı Yüksekliği: İtme sapları, belinizde ya da belinizin biraz altında olmalı.
Alt Sepet: Bebek arabalarının altındaki sepet çoğu ebeveyn için gerekli.
Frenler: Frenlerin kullanımı kolay olmalıdır. Frene basıldığı anda, kilit sistemi devreye girmeli. Manevra Kabiliyeti: Bebek arabalarının tekerlekleri kolayca hareket etmeli ve çevrilebilmeli.
Kolay Temizlenebilirlik: Bebek arabalarının kumaşı kolayca temizlenebilmeli.
Aracınıza sığmalı: Bebek arabanızın arabanıza sığması ve sizin bebek arabasını kolayca taşıyabilmeniz de önemli.

baby2go 8838VOLO T/S
Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz Baby2go’nun 8838VOLO T/S modeli 15 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahip. 360 dönebilen ve sabitlenen ön tekerlekler ve gövde, beş noktalı emniyet kemeri, ayarlanabilir itme sapı, tek elle kapatılabilme özelliği, ayarlanabilir sırt desteği, ayarlanabilir ayak koyma yeri, otomatik kilitleme ürünün özelliklerinden sadece birkaçı. 1099 lira.

baby2go8838VoloTS

Baby2go’nun 8841Extreme T/S modeli
Baby2go’nun 8841Extreme T/S modeli 15 kilograma kadar bebeğinizi taşıyabiliyor. Doğumdan itibaren kullanabilirsiniz. Alüminyum kasa, 360 dönebilen ve sabitlenen ön tekerlekler, beş noktalı emniyet kemeri, Port bebe olabilme özelliği, ayarlanabilir itme sapı, ayarlanabilir sırt desteği ve ayarlanabilir ayak koyma yeri ürünün özellikleri arasında. 909 lira.

Wollex San Francisco
Wollex San Francisco tüm yüzeylerde yüksek performans için tasarlanmış. San Francisco amortisörlü arka tekerlekleri sayesinde ne kadar pürüzlü zemin olursa olsun bebeğinizin uykusu bozulmuyor ve konforlu sürüş sağlıyor. İki amortisörlü silikon arka tekerlek, iki adet ön tekerlek, oto koltuğu adaptörü monte edilmiş ana kucağı, ikisi bir arada çok yönlü puset, geniş alışveriş sepeti, tutma koluyla hayli fonksiyonel. 799 lira.

wollex

Wollex California
Wollex California çocuklar için konforlu, ebeveynler için fonksiyonel. Geliştirilmiş ve daha dayanıklı katlanma mekanizması çekme tutamağı ile daha kolay hale getirilmiş. Geniş alışveriş sepeti, yumuşak sürücü tutamakları, özel eşya saklama gözü, bebek gözlem penceresi, paparazzi kanopi gibi dış ortamda ihtiyacınız olabilecek tüm gereksinimler bu üründe mevcut. 349 lira.

Pierre Cardin
Pierre Cardin’in PS-407 Le Mans Çift Yönlü Puset’in itme kolu iki yönlü kullanılabiliyor. Üç kademe ayarlı oturma koltuğu, hareketli ve fren sistemi bulunan ön tekerlekler, arka tekerlekte tek noktadan frenleme, soğuk havalardan korumak için ayak rüzgârlığı, yumuşak omuz petleri, ön barda içecek tablası ürünün özelliklerinden sadece bir kaçı. Puset ve araba 759 lira.

Pierre Cardin PC 405
Pierre Cardin’in yatma ve oturma pozisyonuna sahip PC 405 bebek arabası, üç kademeli yatabilen sırt dayanağı, istendiğinde çıkarılabilen ön barı ve kolayca açılıp kapanabilen geniş malzeme sepetiyle annelerin yeni gözdesi. Araba ve pusetlerinde kullanılan kumaşlar azo boyası içermiyor. Nemli bezle silmeniz temizlenmesi için yeterli. 1399 lira.

Kraft Twist RLX
Kraft Twist RLX bebek arabası kendi etrafında dönebilen mekanizma sayesinde çift yönlü kullanılabiliyor. Portbebe olabiliyor. Üç farklı pozisyona ayarlanabilen oturma ünitesi, bebeğinizin ilk ayları için ekstra dolgulu şiltelisi var. Ayarlanabilen sırt dayanağı ekstra konfor sağlıyor, yüksekliği ayarlanabilen itme sapı da ürünün diğer avantajı. Ürünün oto koltuğu ECE R44/04 belgeli. 1249 lira.

Kraft Pesto Bebek Arabası
Kraft Pesto bebek arabası dayanıklılık sağlayan çok hafif özel alaşımlı alüminyum gövdeye sahip. Kolay açılıyor, sırt dayanağı farklı pozisyonlara ayarlanabiliyor. Takılması ve sökülmesi çok hızlı ve kolay kemer sistemi ile ekstra güvenli ve rahat. Birleştirilmiş tek ayak hareketiyle devreye girip çıkan fren sistemi ürünü daha da güvenli hale getirmiş. 649 lira.

PegPerego’nun Pliko Mini Classico
PegPerego’nun Pliko Mini Classico modeli de alüminyum gövde, üç pozisyon ayarlanabilen sırt dayanağı, geniş sepeti, katlandığında ayakta durabilme özelliği, tente arkasında mini penceresi, ayarlanabilir ayak dayanağı, tek elle katlanabilme özelliği ile gayet donanımlı. 619 lira.

Pegperego

PegPerego’nun Si Switch Completo
PegPerego’nun Si Switch Completo modeli doğumdan üç yaşına kadar kullanılabiliyor. Ergonomik itme sapı, dört pozisyona ayarlanabilen ve tam yatabilen sırt dayanağı, iki yönlü kullanılabilen oturma ünitesi, ayarlanabilen itme sapı ve ayak dayanağı, baston şeklinde katlanabilme ve ayakta durma özelliği, yağmurluk ve lüks ayak örtüsü ürünün özelliklerinden birkaçı. 1189 lira.

Bugaboo Bee 3
Bugaboo Bee 3 modelini bebeğiniz 17 kilograma gelene kadar kullanabilirsiniz. Ürünün üç değişik yatış pozisyonlu koltuk, çift yönlü koltuk kullanımı, beş noktalı emniyet kemeri, yüksekliği ayarlanabilir 12 farklı kademeye sahip tutma kolu, kum veya karda iki tekerlek konumunda kullanabilme özelliği, elden kumandalı fren sistemi gibi birçok özelliği var. 2000 lira.

Bugaboo Donkey
Bugaboo Donkey çok özellikli bir ürün. Şaseden bağımsız koltuk ve portbebe, çift yönlü koltuk kullanımı, yüksekliği ayarlanabilir beş noktalı emniyet kemeri, geniş alt sepet, kum veya karda iki tekerlek konumunda kullanabilme özelliği, ayakla ayarlanabilen fren sistemi ürünü özellikli kılıyor. 3500 lira.

 

Bir cevap yazın

Kasaba.works Digital Agency