5 Ekim 2021

Online Editörlük Eğitimimiz Başlıyor!

Online Editörlük Eğitimimiz Başlıyor!

Bahçeşehir Üniversitesi S.E.M. ve Istanbul Institute işbirliği ile hazırlanan Online Editörlük Eğitimi 6 Kasım 2021 tarihinde başlıyor. 42 saat (4 hafta) sürecek eğitim Mürsel Çavuş ve Filiz Çiçek tarafından verilecek.

2020 yılının TUİK verilerine göre Türkiye’de bir yılda 68 bin 120 kitap yayımlandı ve kişisel yayıncılık sayesinde binlerce yazar kendi kitabını yayımlayarak okurlarıyla buluşturdu. Bunlar nitelikli kitap editörü talebini yükseltiyor.

Gazete, dergi, haber portalları, e-kitap, sesli kitap, video içeriği gibi formatların çoğalmasının yanı sıra sosyal medya içerik üreticisi olmak da çok değerli. Neredeyse her meslek erbabı kendini tanıtmak için içerik üretmek zorunda. Bu da editörlük niteliklerine haiz içerik üretici arayışını artırıyor.

Yayıncılık sektöründe çalışanlar/çalışmak isteyenler, kendi yayınevini kurmayı ya da kendi kitabının editörlüğünü yapmayı düşünenler, kurumsal iletişim çalışanları, dille uğraşmayı seven ve ikinci kariyer, ek iş fırsatı arayanlar, sosyal medya fenomenleri, bloggerlar editörlük eğitimine katılarak kendini geliştirebilir veya yeni bir meslek sahibi olabilirler.

Detaylı bilgi için Istanbul Institute sitesini ziyaret edebilirsiniz.

0 likes Yazım Atölyesi # , , ,
Share: / / /